Wpis z mikrobloga

@jmuhha discord do tego typu rzeczy wystarczy ze spokojem, wystarczy jedynie mieć odpowiednio skonstruowane rangi, tak aby nowa wchodząca osoba nic nie widziała i bez jakies weryfikacji nie miała dostępu do reszty kanałów (OK. 10 minut roboty) i jeszcze żeby tylko nauczyciel mógł generować zaproszenia i powinno być legit.
Tak samo łatwo wejść na czyjeś zoomy itd. Jak na serwery discorda.
Jest discord, ale po obejrzeniu filmików z niektórych lekcji, to odrzuciła tą platformę.


@jmuhha: sam Discord nie nadaje się źle, pod warunkiem że jest dobrze skonfigurowany, bydło się robi gdy uczniowie mają za dużą swobodę i mogą anonimowo trolować, a nawet do lekcji dołączają "koledzy" spoza klasy. Można się zorientować czy w klasach nie znajdzie się jakiś uczeń, który ogarnia Discorda i przypilnuje by były tylko osoby z klasy pod imieniem
@jmuhha: Discord, dla każdego jednorazowy inv i elo. Wysyłasz librusem czy innym czymś jednorazowy link dla każdego ucznia. Potem widzisz, że inv XADZ to uczeń Paweł Zdun i nawet jak wejdzie z nicku ruchamdziwki456 to i tak wiesz kto to.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: Wystarczy zablokować członkom możliwość zapraszania i tworzenia linków do serwera i dać im specjalne linki które wygasają po 1 użyciu
Do tego ktoś zmieni nick i zacznie #!$%@?ć? - Server mute i nieobecność, przecież widać kogo brakuje

Te #!$%@? akcje to tylko i wyłącznie wina nauczycieli nieogarniających discorda
@Domestosnastos ja prowadze wszystkie zajecia online, udostepniam ekran ('tablica'), pracujemy normalnie jak w szkole. Zero problemow z dyscyplina, standardowe heheszki jak to podczas lekcji bywa, wiadomo ze duzo zalezy od tego z jaka mlodzieza pracujesz, ale chyba wiecej zalezy od checi i podejscia samego nauczyciela ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmuhha: Jeśli chodzi o odczucia ze strony ucznia to na pewno Moodle to śmietnik. Fajnym połączeniem jest Google Classrom + Google Meet. Jak nauczyciel się przykłada i wszystkie zadania i terminy wpisuje jak trzeba to serio fajnie się na tym pracuje
@jmuhha: Nauczyciel here. Lecę na MS Teams, zarówno w szkole, w firmie jak i na uczelni. Tylko ja mam je zintegrowane z dziennikiem elektronicznym, wiec łatwiej wszystko zorganizować. Jeśli chodzi o prowadzenie zajęć to miód malina.