Wpis z mikrobloga

#html #css #programowanie #frontend #programista15k

Cześć. Jeśli szukam małych zleceń w html/css na angielskojęzycznych stronach, ale dopiero zaczynam to wg Was lepiej ściemnić w portofolio że robię to już kilka miesięcy, czy wprost napisać że nie mam doswiadczenia komercyjnego?

Zrobiłem kilka stron www na własny użytek, ale nigdy nie miałem jeszcze kontaktu z klientem w tej branży. Nie widze problemu w zarabianiu najnizszych freelancerskich stawek, chcę zdobyć jakiekolwiek doświadczenie
  • 10
  • Odpowiedz
@WarmWeather: oczywiscie w portfolio będę miał zamieszczone własne projekty, pytanie tylko jak sformulowac moje 'doswiadczenie' ( ͡º ͜ʖ͡º)
czy klient zapyta o nazwy firm czy zadowoli sie samym portfolio
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Viktor7874: ogarnij coś więcej oprócz szablonów, jakieś technologie js. angular etc. Może nawet wordpressa i tym podobne cms'y. Imo sam css i html to podstawa: takie "must have" które każdy powinien znać przy web developmencie. Dopiero na tej podstawie powinieneś budować umiejętności i znajomość technologii która z tego korzysta. Na zarabianie przyjdzie czas
  • Odpowiedz
@Acidiscus: wiem że tak byłoby najlepiej zrobić(podstawy js w sumie znam) , ale już mnie tak korci żeby próbować coś komercyjnego, szczególnie że ze względu na epidemię zamknęli mi wszystkie miejsca pracy więc mam dużo czasu
  • Odpowiedz
@Viktor7874: może znajdź jakąś lokalną firmę która potrzebuje stronki? Albo ich strona wygląda jak gówno? Jakieś schronisko? Albo coś? Zrobisz coś dobrego, uzupełnisz folio (bo ich pewnie na lepszą nie stać), nabierzesz doświadczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Viktor7874: chodzi mi bardziej o to że możesz nie znaleźć takich zleceń. Po prostu zakres możliwości Ci to ogranicza. Jeśli chcesz postawić stronę, to musisz przynajmniej tego cms'a dobrze ogarniać, żeby zaraz nie było problemów z dodaniem funkcjonalności które życzyć będzie sobie klient itp. A żeby dodawać funkcjonalności to wypadałoby znać php, js i do tego mieć jakieś doświadczenie z pracą w takim dziadostwie jak wordpress xd Tutaj ważne jest żebyś
  • Odpowiedz