Wpis z mikrobloga

Gniję z ludzi którzy teraz wzięli kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 12k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich xD

Jeszcze żeby te mieszkania były jakieś spoko ale nie są bo:
-Sa fatalnie zaprojektowane
-Brak infrastruktury, brak zieleni, brak przestrzeni, brak parkingów
-Jakieś przedmieścia które za kilka lat zamienią się w slumsy
-Nasrane blok obok bloku, 5 metrów od balkonu okno sąsiada

A do polszy nadchodzi kryzys ekonomiczny spowodowany koronawirusem. Przecież to za max 2 lata będzie warte połowę swojej ceny(realny koszt budowy metra kwadratowego to około 5k złotych, reszta to zysk dewelopera). Ale młodzi oraz "inwestorzy" janusze dalej biorą kredyty na potęgę i nabijają kabzę bankom i deweloperom a za rok będzie płacz bo klitka już nie jest warta 400k i max co można za nią dostać to 250k. A kredyt na nią razem z odstekami opiewa na 800k(tak, przy obecnej polityce rządu stopy za kilka lat tak polecą w górę że się zesracie).

Tłukłem wam do łbów przez ostatnie dwa lata że ceny powyżej 7k za metr przy obecnych zarobkach w polsce to ostre przegięcie to nie wierzyliście xD Ale będzie teraz płacz.

#nieruchomosci #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #zarobki #mieszkanie #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia
S.....b - Gniję z ludzi którzy teraz wzięli kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 12k z...

źródło: comment_1585299637yG0DgyzOuJpvtlCEpjkoeD.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scaab zgadzam się w 100 procentach. Ze mnie też się śmiali. Też nie mogę pojąć jak ludzie mogli kupować taki chłam.
Cieszę się, że ktoś jeszcze ogarnia. :)
Tylko niestety przez tych nieogarow te mieszkania były takie drogie. Plus brali ludzie kredyty tak, że nic nie odkładali i zostaną bez pracy, oszczędności i z kredytami :D
  • Odpowiedz
@prostymysliciel: @Scaab: Przestańcie #!$%@?ć. Znacie się na nieruchomościach a szczególnie ich budowie jak świnie na gwiazdach. Weźcie chociaż obejrzyjcie panel Nowej Konfederacji gdzie ludzie którzy mają o tym pojęcie wyjaśniają skąd biorą się wysokie ceny, ile realnie kosztuje budowa i czemu mieszkań wciąż jest tak mało choć budujemy je w Polsce dziesiątkami tysięcy. @Scaab skończ te swoje wysrywy biedaku. Nawet gdyby mieszkania były rozdawane za darmo to
Gensek - @prostymysliciel: @Scaab: Przestańcie #!$%@?ć. Znacie się na nieruchomościac...
  • Odpowiedz
@Scaab: Co ma średnie wynagrodzenie Polaków do ceny za metr? Nic.
Żeby ceny mieszkań zaczęły spadać to deweloperowi musi zalegać spora liczba mieszkań. Ceny mieszkań ostro leciały w górę, bo 1) w wyniku dużego popytu deweloperzy liczyli sobie coraz wyższe marże 2) zmiany ustaw dotyczących budownictwa wielorodzinnego - obowiązek płacenia w częściach, duże zabezpieczenia finansowe dewelopera, mimo że i tak każdy blok budowany był z kredytu. 3) znaczący wzrost wynagrodzeń
  • Odpowiedz
  • 5
@Scaab ale przeciez nikt ci nie kaze splacac 800k (skad to wziales to chyba tylko ty wiesz), mozesz splacic szybciej czyli mniej.

Czyli deweloper ma budowac bez marzy bo skab placze na wykopie ze drogo? XDDDD

Jak nie masz pieniedzy to trudno, daj cieszyc sie zyciem ludziom ktorzy maja XD
  • Odpowiedz
Gniję z ludzi którzy teraz wzięli kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 12k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich xD


@Scaab: Tylko tak szczerze, co mieli zrobić ludzie młodzi którzy chcieli GDZIEŚ mieszkać? mogli czekać aż sytuacja się odwróci, ale tego nikt nie był pewny a koronawirusa nikt nie mógł przewidzieć. Dach nad głową to jedno z podstawowych potrzeb człowieka i niestety, ale były takie czasy, że można
  • Odpowiedz
@Scaab: Czyli według ciebie deweloperzy którzy sprzedawali mieszkania za 7tys mkw nagle zaczną sprzedawać po 5tys? A co z popytem? Ludzie nagle przestaną potrzebować mieszkań? Teraz załóżmy hipotetyczną sytuację. Miasto X potrzebuję 5 tysięcy nowych mieszkań. Obecna cena rynkowa to 5 k ludzie potrzebują mieszkań. Mały dewleoper jest w stanie zaspokoić potrzebę na 50-100 mieszkań powiedzmy ale na resztę potrzeba dużych deweloperów którzy tak czy siak mają większość gruntów (do
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@wachaczaj: popyt w duzym stopniu kreowany byl w ostatnich latach przez inwestycje. Kryzys = bezrobocie -> sporo mieszkan na najem moze miec problem z znalezieniem lokatora. Dodaj najem airbnb (wawa i krk maja po 8k mieszkan) - ktore dolacza do strony podazy.

Popyt na tej gorce nie byl nakrecany przez ludzi chcacych miec wlasne mieszkanie, a inwestorow i flipperow.

Deweloperka jedzie na kredytach - zeby utrzymac plynnosc zaczna sprzedawac mieszkania.
  • Odpowiedz
@wachaczaj: popyt #!$%@? strasznie. Dużo ludzi będzie na bezrobociu i zamiast mieszkać samemu będą mieszkać z rodzicami, współlokatorami etc. Ci co mieli kupić odłożą to na lepsze czasy
  • Odpowiedz
@Scaab: Ja tam może jestem #!$%@? ale mieszkanie kupiłem aby mieć gdzie spać a nie spekulować czy za rok będzie droższe czy tańsze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@wojteksrz: zgadzam się ale nie w 100%. Kredyty są brane poto by nie zamrażać swoich środków a popyt będzie tylko mniejszy. Może ceny staną na ale tendencja koniec końców będzie wsrostowa. Tak mi się wydaję, wyrocznią nie będę.

@lecho182: i dzieci i żona też będą mieszkać że współlokatorem? Albo z rodzicami? Obawiam się że takie założenia są trochę oderwane od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
  • 0
@Scaab Wiem, że to baity, ale powiedz mi jakie ma znaczenie ile jest warte na rynku mieszkanie, w którym chce mieszkać a nie handlować/wynajmować?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wachaczaj: sprawdz jak ksztaltowaly sie ceny po zjezdzie z 2008 r. Wtedy, kwotowo i warunkowo, okolicznosci byly mniej sprzyjajace bance. A jednak - jak jebnelo, to az na 9 lat. I deweloperzy dalej budowali, nikt budow nie zamrazal.
  • Odpowiedz
@wachaczaj: bo jak ludzie nie będą mieli pracy i pieniędzy to ich pierwszą myśłą nie bedzie, jak tu przetrwać w tym miesiącu, tylko będą się zastanawiali gdzię by tu sobie nowe mieszkanie kupić.
  • Odpowiedz