Wpis z mikrobloga

Światło Prawdy w czasach zarazy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasy zarazy to czasy na opak. Rząd współdziała z opozycją. Opozycja chwali rząd. Miasta opustoszały. Lasy się zaludniły. Lud bez udziału Państwa karmi i ubiera pracowników ochrony zdrowia. Policja prosi o niepopełnianie przestępstw, bo ma ważniejsze sprawy na głowie, niż ściganie złoczyńców. A Tadeusz Rydzyk publicznie błaga o datki na utrzymanie toruńskiego radia i telewizji, bo nie ma pieniędzy... Można się srogo zdziwić, prawda?

My też się zdziwiliśmy, gdy otrzymaliśmy najnowsze postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie nieudostępnienia nam informacji na temat wydatków ze środków publicznych przez Fundację Lux Veritatis. Mówiąc szczerze, spodziewaliśmy się, że postępowanie zostanie definitywnie umorzone, a tu niespodzianka! Prokuratura Okręgowa uchyliła wcześniejsze postanowienie Prokuratury Rejonowej o umorzeniu postępowania i.... nakazała przesłuchanie m.in. Tadeusza Rydzyka!
Szykujemy pytania i nie możemy się nadziwić w jak ciekawych czasach przyszło nam żyć. Będziemy informować, co dalej!
__
Przekaż 1% podatku na nasze działania. Wesprzyj Watchdoga! KRS 0000181348
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prokuratura Okręgowa uchyliła wcześniejsze postanowienie Prokuratury Rejonowej o umorzeniu postępowania i.... nakazała przesłuchanie m.in. Tadeusza Rydzyka!


@Watchdog_Polska: a właśnie po pierwsze. Jak to jest, że w przypadku informacji publicznej odwołanie do decyzji prokuratury rejonowej rozpatruje okręgówka (a nie rejon?), coś przeoczyłem w KPK czy jednak faktycznie tak to wygląda, bo w jednej sprawie karnej do której pisałem papiery dwa razy decydował prokuroatorzyna z rejonowej.

A, po drugie czy zamierzacie gnoić
  • Odpowiedz
Rząd współdziała z opozycją. Opozycja chwali rząd. Miasta opustoszały. Lasy się zaludniły. Lud bez udziału Państwa karmi i ubiera pracowników ochrony zdrowia. Policja prosi o niepopełnianie przestępstw, bo ma ważniejsze sprawy na głowie, niż ściganie złoczyńców. A Tadeusz Rydzyk publicznie błaga o datki na utrzymanie toruńskiego radia i telewizji, bo nie ma pieniędzy


@Watchdog_Polska: I od dzisiaj przestaję czytać waszego gówna. Z Faktów się zebraiście? Jeszcze niedawno było bardziej merytorycznie.....
  • Odpowiedz
najnowsze postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie


@Watchdog_Polska: macie jakiś skan lub streszczenie tego pisma? Czy to się ciągle kręci wokół tego samego wniosku o udostępnienie informacji o wydatkach środków publicznych w latach 2008-2017? Szukałem bieżących informacji na Waszej stronie https://siecobywatelska.pl/?s=lux+veritatis ale z rzeczy bieżących są tylko jakieś artykuły prasowe zamiast konkretów... o co konkretnie wnioskowaliście tym razem? Z góry dziękuję za odp.
  • Odpowiedz
Nawet bym was pochwalił gdybyście z równą stanowczością śledzili finanse fundacji Sorosa i LGBT. Chętnie bym zobaczył listę wniosków / zawiadomień które złożyliście, bo mam wrażenie, że niespecjalnie kwapicie się aby badać lewą stronę. Zastanawia mnie np. Wasze złowrogie milczenie ws. WOŚP, tam zdaje się jakieś wyroki były i cisza jak makiem zasiał. WD to widzę tacy trochę partyzanci z wyciętego lasu - przyłożyć księdzu bo nie odda...
  • Odpowiedz