Wpis z mikrobloga

Naszło mnie na małe podsumowanie :-)

Ford Focus mk2 przedlift u mnie prawie od nowości.
Silnik 1.8 tdci 2007

Sprzęgło z dwumasą robione przy 250k i 480k
Turbo fabryczne, nigdy nie ruszane.
Olej Formula F 5w30 wymieniany co 12-17 tysięcy kilometrów, od ponad roku leje Total Quartz Ineo ECS 5w30 z takim samym interwałem.

Rozrząd dolny (łańcuch) nigdy nie wymieniany.
Rozrząd górny wymieniany co 100 tysięcy kilometrów.

70% Trasa 30% miasto
Spalanie od 4.9 do max 5.6 ale aktualnie kasowałem przed zimą i mam średnie 5.2.
Oleju bierze średnio 100ml na 10000km.

W komentarzu aktualny przebieg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem ciekaw czy swoim drugim autem BMW e90 w benzynie dociągnę taki przebieg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam do zabawy #pokazprzebieg

#ford #focus #mk2 #diesel #motoryzacja #auto
wojtasu - Naszło mnie na małe podsumowanie :-)

Ford Focus mk2 przedlift u mnie pra...

źródło: comment_1584960546LBxlTfquIEegoxcq0gB0k4.jpg

Pobierz
  • 21
@wojtasu: No to nie tyle podejrzewaj co tak faktycznie jest - może nie z 500k na 127k ale spokojnie o połowę w dół.
Zresztą jak swojego od niemca też kupowałem, ale z pomocą brokera co miał dostęp do wszystkich danych serwisowych w DE i najpierw szukaliśmy na polskim podwórku, ale na 12 ciekawych sztuk tylko 2 miały zgadzający się stan licznika nie wspominając o ukrytych naprawach i poważnych awariach.

Ostatecznie kupiłem
@dyslexia: Uwielbiam takich wypokowych ekspertow co nigdy w zyciu takiego przebiegu nie zrobili, ale za to ogladali moto-doradce i inne fachowe kanaly na YT, na forum clubu swojej marki maja #!$%@? 10 tys postow i najwyzsze rangi

I te rady eksperta:

rzadki jak woda, praktycznie zero właściwości chłodzących silnika.


5w40 dla normalnych auta o mocy do 230-250 km, dla mocniejszych 5w50 albo 0w60, zaufaj mi

skracasz żywotność silnika na własne życzenie
@dyslexia:

Jednakże żeby zminimalizować te ryzyko to nie zaszkodzi wlać trochę gęstszego oleju bo jego rolą jest smarowanie a gęstszy niestety lepiej smaruje


iksDE

Turdusu wlej. Bedzie najlepszy.

Nie masz zielonego pojecia o czym mowisz.()

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_zOFBfEWzGldINdpBCJlwtWdyRsYsl7nv,w400.jpg

wlewać 5w30 co 30k km, żaden problem


Pewnie,ze zaden. Jak mialem C5 w benzynie to jak przekroczylem 200kkm takie dzbany radzily przejscie na polsyntetyk, bo tak wyczytali w motorze czy innym
bigger - @dyslexia: 

 Jednakże żeby zminimalizować te ryzyko to nie zaszkodzi wlać ...

źródło: comment_1584974856WTMcWsqdoZUo5bO7htva92.jpg

Pobierz
w30 przelata i 500k km a drugiemu przy 100k padnie motor.


@dyslexia: a może to nie kwestia szczęścia/przypadku, tylko jeden leje byle jaki 5W30, (aby SAE się zgadzało) a drugi wie, że dobrze jest dobrać jeszcze przynajmniej jedną klasyfikacje olejów zgodnie ze specyfikacją swojego silnika (najlepiej ACEA albo chociaż API)
@dyslexia A na czym opoerasz te swoje wywody ?
Rozumiem że w swojej karierze zrobiłeś przynajmniej te kilkaset tysięcy kilkoma różnymi autami że wiesz że zmiana oleju na inny niż zaleca producent zdecydowanie nie zaszkodzi A tylko pomoże. Prawda?

@wojtasu gratki, smieszny mnie pieprzenie wykopkow i innych znafffcuf jaki 1.8 tdci to awaryjny silnik xd (jest mulem, owszem i kultura pracy tez jakos strasznie nie powala, ale nie jest jakos awaryjny ponad norme, sa silniki o wiele gorsze, a znajda sie i lepsze)