Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem uczniem pierwszej klasy liceum, profil prawniczy. W sumie nie interesował mnie WOS i historia. Poszedłem tam, ponieważ nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić. Od Listopada zacząłem dużo czytać o ekonomii i finansach. Miesiąc temu postanowiłem że pójdę na studia z tym związane, ale żeby się dostać muszę zdać matematykę rozszerzoną. Poprosiłem dyrektora o przeniesienie do klasy z rozszerzoną matematyka, ale ten twierdzi że o takich rzeczach jak studia trzeba było myśleć przed wyborem profilu (ma racje). Pójście do konkurencyjnej szkoły odpada bo następna jest ponad 35km ode mnie i ciężko z dojazdem. Z podstawy mam bardzo dobre oceny i ogarniam temat. Pozostaje nauka na własną rękę. Czy ktoś z was uczył się w taki sposób? Z jakich materiałów korzystaliście i jak planowaliście czas? #licbaza #techbaza #studbaza #matematyka #studia #matura #rozszerzenie #szkola #ekonomia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: można na własną rękę, ale musiałbyś pewnie ogarnąć korki przez cały okres nauki, albo chociaż rok przed maturą.

Skoro to pierwszy rok to #!$%@? powinien iść na rękę, skoro ktoś wie co chce w życiu robić.
Tu gdzie jesteś na 99% będziesz miał naukę po łebkach. Chociaż za moich czasów matura z matmy nie była obowiązkowa, więc może jest lepiej pod tym względem teraz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: > Jestem uczniem pierwszej klasy liceum

o takich rzeczach jak studia trzeba było myśleć przed wyborem profilu (ma racje)


XDD ludzie przerywają studia rok przed skończeniem bo się rozmyślają, a ty i on gadacie, że należy myśleć o studiach gdy ma się 15 czy 16 lat XDD
Co do pytania to na własną rękę najwięcej się nauczysz, wszystko jest na necie. Najgorzej będzie z motywacją, najlepiej idź do niego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Dyrektor nie chce z jakiegoś powodu tej zmiany? Uczc się możesz na własną rękę kwestia zostaje czy u Ciebie w szkole mając matematykę podstawowa możesz zdawać maturę na poziomie rozszerzonym.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Musisz się przenieść, nie chodzi tylko o to że jak zostaniesz na tym profilu to nie będziesz miał dużo matmy i musiał nadrabiać w domu, ale też o to że będziesz musiał więcej czasu poświęcić na naukę przedmiotów które ci się nie przydadzą i zmarnują czas jeśli chcesz iść na kierunek związany z matma.
Pokaż że ci zależy żeby się przenieść i wywalcz to.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja zdawałam rozszerzoną chociaż w szkole miałam tylko podstawową. Jak masz normalnego matematyka to nie będzie Cię wyganiał jak będziesz chodził na dodatkowe zajęcia, które prowadzi dla klas rozszerzonych przed maturą, jak jest bardzo fajny (tak jak był mój) to zrobi dodatkowe zajęcia z matmy rozszerzonej dla tych, którzy się jej nie uczą ze względu na profil. Na 100% nie będziesz jedyny w szkole.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania wszystko jest kwestią motywacji.

Kumpel który jechał na trójach całe liceum, palił zioło i kręcił swoje biznesy, pół roku przed maturą postanowił dostać się na jeden z najbardziej obleganych kierunków na polibudzie. Sam ze swojej kasy opłacał korki z fizyki, siedział codziennie po parę godzin. Poznałem go na studiach na tym kierunku.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ok, najpierw mój wywód, więc po poradę możesz skipnąć do drugiego akapitu. Miałem podobnie, ale z biolą i chemią, poszedłem na humana, bo fajne dziewczyny, ładne, powabne i takie tam. Zgadza się w głowie za szczawika miałem jedno, czyli niewiele... Niestety, jak była ładna to tępa i ogólnie miały mnie za dziwaka, bo zadanka z chemii szły mi całkiem nieźle. W maturalnej poszedłem na faki z bioli i chemii
  • Odpowiedz
MętnaBarmanka: Postawa dyrektora tylko szkodzi poprzez negatywne kształtowanie podejścia do nauki i planowania przyszłości jakby zawsze gdzieś kiedysbw przeszłości był czas na decyzje czy na przemyslane plany a teraz tylko bezmyślnie jedzie się po wybranych torach.

Wykształć w sobie ciekawość oraz otwarte podejście i inicjatywę wobec zdobywania i nauki jakiejkolwiek nowej wiedzy. Szczególnie postawę samodzielnego kształcenia poprzez przerabianie odszukanych materiałów, szukanie korepetytorów bądź rozmowy na temat nauczanego materiału. Jest to samodzielność,
  • Odpowiedz