Wpis z mikrobloga

Cześć! W nawiązaniu do wczorajszego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/48052143 zgodnie z zapowiedzią zapraszam do zadawania pytań z tematyki #gospodarka #gielda #inwestycje #kredyty

Obecna sytuacja związana z #koronawirus jest bardzo zmienna i rozwojowa.  Z racji na wykonywany zawód jestem bardzo blisko problemów ludzi którzy chcieliby przejść przez kryzys suchą nogą.

Dla pierwszych 20 osób które zwrócą się do mnie w wiadomości prywatnej z konkretnymi problemami jestem w stanie prywatnie i spersonalizowanie doradzić w interesujących was tematach.

Będę odpowiadał na pytania dziś od 14 do 18, zarówno na te zadane wczoraj jak i zadawane na bieżąco. Poniżej zamieszczam podsumowanie kilku istotnych tematów.
Pobierz droetker4 - Cześć! W nawiązaniu do wczorajszego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/48052...
źródło: comment_15845302065RML7AMMuqCEbZQxyZom2z.jpg
  • 202
Dla pierwszych 20 osób które zwrócą się do mnie w wiadomości prywatnej z konkretnymi problemami jestem w stanie prywatnie i spersonalizowanie doradzić w interesujących was tematach.


@droetker4: 1. Jak wygląda sytuacja długoterminowo ze złotówką, inflacją i kursem walut - głównie EUR, CHF i USD?

2. Gdzie będzie dno na Polskiej giełdzie? Nie miała w zasadzie hossy a teraz już dobija do bardzo niskich poziomów.

3. Czy w ogóle będzie korekta spadków?
Jak widzisz wpływ potężnego dodruki i zerowych stop procentowych na gospodarki USA i światowe. Czy to nie doprowadzi do bardzo dużej inflacji w celu zdewaluowaniu zadłużenia? Jeżeli tak to gdzie uciec
-Jak oceniasz szansę na globany kryzys tj. głód, zamieszki na ulicach, całkowita utrata wartości pieniądza itp?
-Czy jeszcze teraz opłaca się kupować złoto aby uchronić oszczędności? Biorąc pod uwagę okresy oczekiwania na monety rzędu 30dni+
-czy (i daczego) wchodzenie teraz np w Orlen czy inne duże spółki, które można założyć że będą w przyszłości działać to zły pomysł?
@droetker4: Jak oceniasz ostatnie odbicie na spółkach gamingowych GPW? Czy gaming ominie recesja jak to sugeruja aktualne wzrosty czy to bomba z opoznionym zaplonem?
Jak oceniasz rynek surowców? Srebro najnijzej od lat, gaz ziemny najnizej od lat, złoto leci w dół. Co przyniosa kolejne miesiace?
Na czym byś grał na spadki? Sam wykrecilem pare procent na tesli i McD, ale lekko sie przycielem na Microsoftcie, który przez niektórych jest uważany za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@droetker4: co zrobic teraz z oszczednosciami? Czego mozna spodziewac sie po polskiej walucie?
Mamy z rozowa troche oszczednosci. Trzymac na koncie czy wybierac? A moze kupic metale/kamienie szlachetne? Jakie sa ryzyka na najblizsze kilka miesiecy?

Planujemy kupic dom. Czy w obecnej chwili warto brac kredyt hipoteczny? Czy w ogole warto kupowac nieruchomosc teraz czy istnieje duza szansa ze ceny takowych znacznie spadna?