Wpis z mikrobloga

Do wszystkich, ktorzy domagaja sie zamkniecia wszystkiego. Jestem malym przedsiebiorcom, zatrudniam na stale 8 osob, z kilkoma wspolpracuje na zasadzie zlecen. W ostatnich dniach moj obrot zmniejszyl sie o 95%. Mam troche poduszki finansowej i bez zadnego dochodu wyplace jeszcze pensje za marzec i kwiecien. Bez obrotu, nie bede mial pieniedzy na wyplaty w maju. Bede zmuszony do zwolnienia ludzi (i tak nie ma zamowien).Byc moze zatrudniam Twojego rodzica, brata juz siostre. Zanim bedziesz nawolywac do totalnego zamkniecia wszystkiego, zastanow sie: czy masz odpowiednio duzo oszczednosci, aby wytrzymac bez pracy 6 kolejnych miesiecy?
#koronawirus #przemyslenia #firma
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ql00: skończy się albo na masowych zwolnieniach, albo na restrukturyzacji nawet małych przedsiębiorstw i wypłacaniu pensji w części.
  • Odpowiedz
@ql00: nie chcem ciem martwić, ale jeśli już obroty ci spadły o 95%, to niedługo przestaniesz być przedsiębiorcom. Nawet jeśli nie będzie dalszego zamykania, to otwierania też nie. W kwietniu/maju to będą rekordy ofiar, a nie powrót do normalności.
  • Odpowiedz
@ql00: Mam nadzieję że szybko pozbędziemy się wirusa. Trzymaj sie, dasz radę. Trzeba byc dobrej mysli. Rzad wydaje mi się podjął rozsądną decyzje opierając sie na doświadczeniach Chin gdzie przynoszą już pozytywne efekty. Ja się cieszę ze nie jesteśmy w sytuacji takiej jak UK
  • Odpowiedz
@inquis1t0r: Nie upadnie nie martw sie, inflacja oszczednosci mi nie zje co najwyzej poduszke fi ansowa. Pozatym nadal sobie pracuje i nie zapowiada sie zebym mial przestac. Powiem wiecej awans i podwyzka za tydzien sie szykuje hehe
  • Odpowiedz