Wpis z mikrobloga

Do wszystkich, ktorzy domagaja sie zamkniecia wszystkiego. Jestem malym przedsiebiorcom, zatrudniam na stale 8 osob, z kilkoma wspolpracuje na zasadzie zlecen. W ostatnich dniach moj obrot zmniejszyl sie o 95%. Mam troche poduszki finansowej i bez zadnego dochodu wyplace jeszcze pensje za marzec i kwiecien. Bez obrotu, nie bede mial pieniedzy na wyplaty w maju. Bede zmuszony do zwolnienia ludzi (i tak nie ma zamowien).Byc moze zatrudniam Twojego rodzica, brata juz siostre. Zanim bedziesz nawolywac do totalnego zamkniecia wszystkiego, zastanow sie: czy masz odpowiednio duzo oszczednosci, aby wytrzymac bez pracy 6 kolejnych miesiecy?
#koronawirus #przemyslenia #firma
  • 88
@ql00: praca zdalna i chalupnicza dla pracowników. Szkoły niemal na pewno zostaną zamknięte na dłużej. Nie wiem jaki profil działalności prowadzisz ale lepiej sie dostosować niż narzekać na działania rządu. Jak na rynek wchodzi „czarny łabędź” to musisz się do niego dostosować żeby przetrwać.
@ql00: Mam nadzieję że szybko pozbędziemy się wirusa. Trzymaj sie, dasz radę. Trzeba byc dobrej mysli. Rzad wydaje mi się podjął rozsądną decyzje opierając sie na doświadczeniach Chin gdzie przynoszą już pozytywne efekty. Ja się cieszę ze nie jesteśmy w sytuacji takiej jak UK
@inquis1t0r: Nie upadnie nie martw sie, inflacja oszczednosci mi nie zje co najwyzej poduszke fi ansowa. Pozatym nadal sobie pracuje i nie zapowiada sie zebym mial przestac. Powiem wiecej awans i podwyzka za tydzien sie szykuje hehe
@ql00: poduszka finansowa a po co a dlaczego a komu to potrzebne. Takich jak ty przedsiebiorcow zastapi kazdy sebek po powrocie z angli ze zmywaka. pozdro i pocwicz szykuj dupe na splate dlugow
Wszyscy to powtarzają i myślą, żę tak będzie. Ale tak się nie stanie, a wiesz dlaczego? Bo musieliby masowo testować wszystkich jak się da, żeby była pewność, że wirus znowu się nie rozprzestrzeni z powrotem, za te trzy tygodnie.Zamkniesz teraz szybko i szybko otworzysz, wszyscy wyjdą na ulice i jesteśmy z powrotem tu gdzie teraz.


@invtraveler: no popatrz, Chiny zrobiły i się udało, Włosi (w małej skali zrobili i się udało)
@megawatt: W ostatnim zdaniu sam sobie zaprzeczasz. Właśnie kwarantanna doprowadzi do tego, że ludzie będą siedzieć miesiące w domu. Robisz tak jak w Korei czy na Tajwanie, czyli dokładnie testujesz wszystkich jak się da i zamykasz tylko chore osoby. Zamykanie wszystkich jak leci doprowadzi do załamania gospodarki w tym kraju. Nie będziesz miał gdzie wrócić do pracy.
jestem studentem, a moi rodzice pracują w edukacji, która ma #!$%@? i im płacą normalnie xd więc tak zamknąć wszystko w #!$%@?. I co teraz?


@NaczelnyHejterWykopu: no i za kilka lub kilkanaście lat, będziesz już dorosłym człowiekiem który zrozumie jak głupi jest teraz. Dzieciom się głupote wybacza, a teraz leć po kieszonkowe.