Wpis z mikrobloga

Do wszystkich, ktorzy domagaja sie zamkniecia wszystkiego. Jestem malym przedsiebiorcom, zatrudniam na stale 8 osob, z kilkoma wspolpracuje na zasadzie zlecen. W ostatnich dniach moj obrot zmniejszyl sie o 95%. Mam troche poduszki finansowej i bez zadnego dochodu wyplace jeszcze pensje za marzec i kwiecien. Bez obrotu, nie bede mial pieniedzy na wyplaty w maju. Bede zmuszony do zwolnienia ludzi (i tak nie ma zamowien).Byc moze zatrudniam Twojego rodzica, brata juz siostre. Zanim bedziesz nawolywac do totalnego zamkniecia wszystkiego, zastanow sie: czy masz odpowiednio duzo oszczednosci, aby wytrzymac bez pracy 6 kolejnych miesiecy?
#koronawirus #przemyslenia #firma
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ql00: poduszka finansowa a po co a dlaczego a komu to potrzebne. Takich jak ty przedsiebiorcow zastapi kazdy sebek po powrocie z angli ze zmywaka. pozdro i pocwicz szykuj dupe na splate dlugow
  • Odpowiedz
Wszyscy to powtarzają i myślą, żę tak będzie. Ale tak się nie stanie, a wiesz dlaczego? Bo musieliby masowo testować wszystkich jak się da, żeby była pewność, że wirus znowu się nie rozprzestrzeni z powrotem, za te trzy tygodnie.Zamkniesz teraz szybko i szybko otworzysz, wszyscy wyjdą na ulice i jesteśmy z powrotem tu gdzie teraz.


@invtraveler: no popatrz, Chiny zrobiły i się udało, Włosi (w małej skali zrobili i się udało)

Wirus ginie bez dostępu do ludzi - kwarantanna jest w pełni skuteczna, a im szybciej zostanie zarządzona tym
  • Odpowiedz
@megawatt: W ostatnim zdaniu sam sobie zaprzeczasz. Właśnie kwarantanna doprowadzi do tego, że ludzie będą siedzieć miesiące w domu. Robisz tak jak w Korei czy na Tajwanie, czyli dokładnie testujesz wszystkich jak się da i zamykasz tylko chore osoby. Zamykanie wszystkich jak leci doprowadzi do załamania gospodarki w tym kraju. Nie będziesz miał gdzie wrócić do pracy.
  • Odpowiedz
jestem studentem, a moi rodzice pracują w edukacji, która ma w------e i im płacą normalnie xd więc tak zamknąć wszystko w p---u. I co teraz?


@NaczelnyHejterWykopu: no i za kilka lub kilkanaście lat, będziesz już dorosłym człowiekiem który zrozumie jak głupi jest teraz. Dzieciom się głupote wybacza, a teraz leć po kieszonkowe.
  • Odpowiedz
@Ksieciunio-: napisalem, ze calkowicie bez obrotu. Jesli obrotu nie bedzie, to i pracy nie bedzie; mam ludziom placic za patrzenie w sciane? Pisalem o utrzymaniu wszystkich przez 2 miesiace z pelnymi pensjami.
  • Odpowiedz
W ostatnim zdaniu sam sobie zaprzeczasz. Właśnie kwarantanna doprowadzi do tego, że ludzie będą siedzieć miesiące w domu. Robisz tak jak w Korei czy na Tajwanie, czyli dokładnie testujesz wszystkich jak się da i zamykasz tylko chore osoby.


@invtraveler: Zauważ, że oni byli przygotowani - my nie jesteśmy, więc musimy zadziałać inaczej. Oni są gotowi na tak liczne testowanie i mają sprawny system do śledzenia kontaktów. Ba przy ich technice
  • Odpowiedz
@Corkamalarza: > Odpowiedzialność za ludzi, za to że ich los zależy takze od ciebie jest przytłaczające

No faktycznie odpowiedzialność jest P R Z Y T Ł A C Z A J Ą C A tak strasznie, że OP w tej odpowiedzialności już planuje zwolnić pracowników XD
  • Odpowiedz
@Corkamalarza: @Ksieciunio-: Ale czego wy nie rozumiecie? Jak firma nie ma zysków to z czego ma wypłacać pracownikom? Gościu się ma udać do banku, który nie da kredytu? Państwo mogłoby jakoś wspomóc finansowo, ale klasycznie będzie to pomoc spóźniona i niewystarczająca. Nie będzie czego zbierać, a jeśli ktoś się z tego cieszy to jest po prostu dzbanem, a dzbany podczas kryzysu będą miały najgorzej bo nikt nie będzie
  • Odpowiedz
@ql00 Mam podobnie. Zatrudniam 4 osoby. Mam dwa punkty w CH. Czynsze trzeba płacić, pensje, zusy, leasingi a przychód 0zl

Koszty miesięczne >35 tys

Jeśli do Maja nic się nie zmieni to zwalniam ludzi, zamykam firmę.
  • Odpowiedz
Mieszkałem w Korei, tam ludzie potrafią w maskach chodzić przez cały rok. W Polsce co chiwla jakieś wiadomości, że maski nie działają xD. Po prostu mentalność jest inna. Wystarczy mocno testować tam gdzie masz epicentrum zakażeń, a wszyscy profilaktycznie ograniczają sami kontakt z ludźmi i stosują różne środki prewencyjne.


@invtraveler: i tak masek nie mamy na razie, jasne że wystarczy testować - tylko taki problem że (obecnie):
- nie mamy
  • Odpowiedz