Wpis z mikrobloga

Do wszystkich, ktorzy domagaja sie zamkniecia wszystkiego. Jestem malym przedsiebiorcom, zatrudniam na stale 8 osob, z kilkoma wspolpracuje na zasadzie zlecen. W ostatnich dniach moj obrot zmniejszyl sie o 95%. Mam troche poduszki finansowej i bez zadnego dochodu wyplace jeszcze pensje za marzec i kwiecien. Bez obrotu, nie bede mial pieniedzy na wyplaty w maju. Bede zmuszony do zwolnienia ludzi (i tak nie ma zamowien).Byc moze zatrudniam Twojego rodzica, brata juz siostre. Zanim bedziesz nawolywac do totalnego zamkniecia wszystkiego, zastanow sie: czy masz odpowiednio duzo oszczednosci, aby wytrzymac bez pracy 6 kolejnych miesiecy?
#koronawirus #przemyslenia #firma
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ksieciunio-: K---a typowy etatowiec co nie odroznia dochodu od przychodu xD. Wyobraz sobie ze mam poduszke prywatna na utrzymanie domu na 12 msc, ale przy kosztach rzedu 70 tys/msc firmowych mam poduszki firmowej na max 3 miesiace. Ile twoim zdaniem mam miec na koncie? 2 mln? Jak spada przychod do 0 to jestesmy w dupie wszyscy cala firma, ja i moi pracownicy. Kazdy kolejny miesiac bez redukcji etatow powyzej 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ql00: Powinni zamknąć prawie wszystko na te 2 tyg.
Biznes to nie wszystko i jeśli nawet na miesiąc nie masz poduszki finansowej toś głupiec.

Nikt normalny nie mówi o zamykaniu wszystkiego do świąt.
Chyba, że nagle byłby duży skok zachorowań to jest jedyny powód przedłużenia tego.
  • Odpowiedz
@ql00: A po koronie pewnie bedziesz chcial dalej prowadzic firme i zarabiac.... Sam dasz rade? To Ci ludzie pracuja na Ciebie i bez nich nic nie zrobisz... A zatrudnic i wyszkolic nowych juz tak latwo i szybko nie bedzie, wiec zaciskaj pasa i trzymaj ich najdluzej jak mozesz!!!
  • Odpowiedz
@nie_programista_20k: >Dopiero na samym koncu jak cos zostanie to wlozy sobie do kieszeni.
Hahaha widzę, że Twój wyidealizowany obraz świata mocno rozjeżdża się z prawdziwym życiem

mam mieć 2 mln na koncie

Masz mieć tyle żeby 2 miesięczny przestój Cię nie zabił. Ile razy mam to jeszcze napisać że pół roku to jest minimum poduszki do funkcjonowania firmy
  • Odpowiedz