Wpis z mikrobloga

Do wszystkich, ktorzy domagaja sie zamkniecia wszystkiego. Jestem malym przedsiebiorcom, zatrudniam na stale 8 osob, z kilkoma wspolpracuje na zasadzie zlecen. W ostatnich dniach moj obrot zmniejszyl sie o 95%. Mam troche poduszki finansowej i bez zadnego dochodu wyplace jeszcze pensje za marzec i kwiecien. Bez obrotu, nie bede mial pieniedzy na wyplaty w maju. Bede zmuszony do zwolnienia ludzi (i tak nie ma zamowien).Byc moze zatrudniam Twojego rodzica, brata juz siostre. Zanim bedziesz nawolywac do totalnego zamkniecia wszystkiego, zastanow sie: czy masz odpowiednio duzo oszczednosci, aby wytrzymac bez pracy 6 kolejnych miesiecy?
#koronawirus #przemyslenia #firma
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ql00: niestety Mireczku, u nas (w zasadzie u siostry w firmie) podobna sytuacja, ten miesiąc jeszcze luz, jakoś damy radę, ale później nie chcę wiedzieć co się będzie działo. Najgorsze że nie będzie nawet jak wyciągnąć kasy przy zamknięciu bo nikt nie kupi sprzętu, nikt nie będzie miał kasy na inwestycje. Widziałem że ktoś tutaj się oburzał że jako budowlaniec szef im nie dał wolnego, tymczasem mój kumpel budowlaniec jest
  • Odpowiedz
pewnie jak ci pracownicy umrą to zatrudnisz nowych. Najważniejsze jest dobro interesu!


@Jebwleb: gość po prostu tłumaczy panikarskim osobnikom, że ich oszołomstwo może ich doprowadzić do zrobienia sobie samemu krzywdy. Ale wiadomo, gość jest nieobiektywny, bo sam ma w tym interes, żebyś swoim debilizmem sam siebie nie skaleczył
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: uf, juz myslalem ze tutaj siedza sami multimiliarderzy z 7 cyrfami na koncie, dla ktorych utrzymywanie nierentownej firmy to takie hobby na boku. Takich firm na okolo bedzie sie pojawiac coraz wiecej, jesli ja nic nie zarobie, to nic nie kupie. Moim pracownicy bez wyplaty nie zaplaca rachunku za telefon, czy tez nie urzadza urodzin dziecku. Tak kolo sie zamyka, a firmy swiadczace uslugi, odczuja skutki dlugotrwalego zamkniecia jako
  • Odpowiedz
A co z granicami? Jak długo chcesz je trzymać zamknięte?


@invtraveler: do czasu aż w danym państwie nie zostanie opanowana sytuacja. Jak wszystkie państwa pójdą po rozum do głowy (a nie tylko Austria i Czechy) to pod koniec roku przy utrzymaniu zakazu wjazdu do UE temat wirusa mamy rozwiązany i grzecznie czekamy na szczepienie.

Zobacz sobie Chiny - masz 14 dniową kwarantannę na przyjeździe i wykrywają nowe przypadki głównie w tej kwarantannie. Za kilka miesięcy powinny być dostępne szybkie testy oraz terapia zmniejszająca
  • Odpowiedz
@ql00: przegryw nie zrozumie, on w normalnych warunkach też z domu nie wychodzi w ogóle, znajomych nie ma, zainteresowań także.

Podejście polskie jest dobre ale na 2 tygodnie max. Nie wyobrażam sobie, co się stanie w momencie gdy duże restrykcje miały by się utrzymać długimi miesiącami. Wszystko zamknięte do września? No ludzie, trzymajcie mnie.

Zresztą, nawet jakby się to miało utrzymywać to po prostu się nie utrzyma. Po dwóch miesiącach
  • Odpowiedz
@invtraveler: czyli co, OP zwolni pracowników, a potem za dwa miesiące jak sytuacja wróci do normy to ich zatrudni z powrotem? To jest ta mityczna odpowiedzialność nie tylko za siebie ale i za pracowników i ich rodziny? Nie,.to jest przerzucanie ryzyka przestoju na pracowników co jest typowe dla januszexow. Dwa miesiące bez wpływów i gość nie udźwignie biznesu co to jest za odpowiedzialność
  • Odpowiedz
Nie,.to jest przerzucanie ryzyka przestoju na pracowników co jest typowe dla januszexow. Dwa miesiące bez wpływów i gość nie udźwignie biznesu co to jest za odpowiedzialność


@Ksieciunio-: Ale czy pracownik to jego dziecko aby odpowiadać za nie przez 20 lat? Wiele mikro-biznesów startuje od zera, z małymi dochodami, a pensje pracowników i należne od tego podatki są bardzo dużą częścią przychodów. Wiele małych biznesów leci na minimalnej marży. Nie każdy
  • Odpowiedz
@Ksieciunio-: A ostatecznie OP i tak zbankrutuje. No trudno ¯\_(ツ)_/¯ Może jeszcze zostanie z długami na lata ale Ty jeszcze będziesz miał do niego wyrzuty, że nie przewidział wulkanu i jest nieodpowiedzialny ()
  • Odpowiedz
Jestem malym przedsiebiorcom [...]


@ql00: Oho, pewnie jesteś jednym z tych legendarnych właścicieli firm, którzy mają problem z odliczaniem składek XDDDDD

[...] zatrudniam na stale 8 osob, z kilkoma wspolpracuje na zasadzie zlecen.

Bede zmuszony do zwolnienia ludzi (i tak nie
  • Odpowiedz
@handshake: ja piszę, że OP jest nieodpowiedzialny, bo 2 miesięczny przestój go zabije, zwykły czlowiek powinien być przygotowany na 6 miesięcy bez dochodu. A Ty mi tu wyjeżdżasz z jakimiś okresem 20 lat odpowiedzialności i wybuchem wulkanu XD
  • Odpowiedz
czy masz odpowiednio duzo oszczednosci, aby wytrzymac bez pracy 6 kolejnych miesiecy?


@ql00: Ja mam nawet na 12 miesięcy, współczuję każdemu bez poduszki finansowej życia na krawędzi.
  • Odpowiedz
W ostatnich dniach moj obrot zmniejszyl sie o 95%. Mam troche poduszki finansowej i bez zadnego dochodu wyplace jeszcze pensje za marzec i kwiecien.


@ql00: trzymaj sie Mirek, mam nadzieje że za 2 tygodnie powiedzą że wszystko wraca do normy, inaczej będzie katastrofa ()
  • Odpowiedz