Wpis z mikrobloga

1. Bądź po studiach.
2. Wyjedź do UK do pracy na zmywaku.
3. Nie płać podatków ani składki na NFZ w Polsce.
4. Polska to Janusze i cebulactwo, #!$%@?ć PiS.
5. O, wirus.
6. Dowiedz się, że Wielka Brytania ma to w dupie.
7. Zapisz się do #lotdodomu, wróć do Polski i zapisz się do NFZ.
8. Rozchoruj się i leć do szpitala, niech NFZ mnie ratuje!
9. Profit.

#koronawirus #2019ncov #epidemia #zaraza #nfz #podatki #wielkabrytania
  • 110
@przygarnijkropka w szpitalu w PL leczenie to izolatka na 2 tygodnie o chlebie i maśle a jak się umiera to respirator jak jest i to wszystko. Na serio poliniacy są tak oderwani od rzeczywistości że myślą że teraz są super potega :) nikt nie pracuje nad lekiem szczepionka modelem rozwoju epidemii czy analiza odseparowanego wirusa w przeciwieństwie to tego 'gupiego' UK przykładowo
@Tosca303: Lekarze podchodzą dość sceptycznie do tych różowych danych.
Po pierwsze, trzeba pamiętać,że do tego czasu wszyscy z koroną byli hospitalizowani- najprawdopodobniej wyleczone przypadki to osoby o lekkim przebiegu które od tej pory będą poddawane domowej kwarantannie, często poza statystyką ( dlatego ta liczba w porównaniu do innych krajów może się wydawać superowa).
@przygarnijkropka: jednak mimo wszystko pisanie że NFZ nie jest w stanie nikogo uratować mógłby sobie darować. I tak ja wiem że w tym pięknym ale #!$%@? kraju brakuje lekarzy, pielęgniarek i ogólnie #!$%@? wszystkiego a szpitale są niedoinwestowane i często wyglądają jak umieralnie - wiem o tym doskonale, bo już w tym roku miałem okazję być w dwóch i wiem jaka bieda potrafi być i czarna rozpacz. Z drugiej strony jednak