Wpis z mikrobloga

@przygarnijkropka w szpitalu w PL leczenie to izolatka na 2 tygodnie o chlebie i maśle a jak się umiera to respirator jak jest i to wszystko. Na serio poliniacy są tak oderwani od rzeczywistości że myślą że teraz są super potega :) nikt nie pracuje nad lekiem szczepionka modelem rozwoju epidemii czy analiza odseparowanego wirusa w przeciwieństwie to tego 'gupiego' UK przykładowo
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration: Staram się jak mogę, żebyś został gdzie jesteś. Mam nadzieję, że skorzystasz. Może masz tam nawet jakiś lepszy, brytyjski Wykop? Bo czemu masz się męczyć czytając nasze polackie-cebulackie teksty? It's time to say goodbye. Usuń konto.
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration: gówniarstwa i zaplutego prymitywizmu.

Piszesz ze NFZ nikogo nie uratuje a już jest kilkunastu wyleczonych. Piszesz ze nikt nie pracuje nad szczepionka a robią to na przykład naukowcy z UJ wraz z polskimi firmami. Polski naukowiec wyodrębnił kluczowe białka wirusa i podzielił się info ze światem. Także tego.
  • Odpowiedz
@Tosca303 nie ma leku na tego wirusa - albo sam go przechowujesz albo nie - pomoc to tylko jak najdłuższe podtrzymywanie przy zyciu. NFZ nie leczy nikogo na tego wirusa jak żadna inna służbą zdrowia

No to o tym nie słyszałem - słyszałem że zrobili to Chińczycy.
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration: Gdy Ty "musiałeś wyjechać" ja 30 lat harowałem tutaj na "polacki" NFZ. I chciałbym mieć prawo skorzystać z niego, gdy zajdzie potrzeba, przed pseudopolakami, którzy przypominaja sobie o Ojczyźnie, gdy im się zdrowie popsuje.
  • Odpowiedz
@Tosca303: Lekarze podchodzą dość sceptycznie do tych różowych danych.
Po pierwsze, trzeba pamiętać,że do tego czasu wszyscy z koroną byli hospitalizowani- najprawdopodobniej wyleczone przypadki to osoby o lekkim przebiegu które od tej pory będą poddawane domowej kwarantannie, często poza statystyką ( dlatego ta liczba w porównaniu do innych krajów może się wydawać superowa).
  • Odpowiedz
@przygarnijkropka: jednak mimo wszystko pisanie że NFZ nie jest w stanie nikogo uratować mógłby sobie darować. I tak ja wiem że w tym pięknym ale #!$%@? kraju brakuje lekarzy, pielęgniarek i ogólnie #!$%@? wszystkiego a szpitale są niedoinwestowane i często wyglądają jak umieralnie - wiem o tym doskonale, bo już w tym roku miałem okazję być w dwóch i wiem jaka bieda potrafi być i czarna rozpacz. Z drugiej strony
  • Odpowiedz