Wpis z mikrobloga

  • 1
@GajowyBoruta: jak przesyła pieniądze mamie, to państwie z tego korzysta w firmie VAT, akcyzy i innych podatków pośrednich. To samo z inwestycjami.

Składki na ubezpieczenie wystarczy płacić w dowolnym państwie UE, ale chyba nie dociera to do twojej tępej głowy. Tak samo jak to, że nikt to nie przyjeżdża się leczyć z kolanowirusa.

Większość zarażonych wymagających hospitalizacji to emeryci, którzy siedzą na dupie w kraju.
  • Odpowiedz
@GajowyBoruta: wstępne szacunki mówią o 12-18k
To są wstępne szacunki, jak będzie zobaczymy
To nie jest tylko UK, ale też inne kraje,
Nawet jak z UK jest 10k, to przy 800k imigrantów, lekko licząc, to jest trochę ponad 1%, to tyle co lata normalnie do Polski w tym czasie!
Po prostu teraz innych lotów nie ma, to lecą tak, inaczej sie nei da
nie jadą się leczyć na kosz NFZ,
  • Odpowiedz
  • 1
@GajowyBoruta to samo dzisiaj mówiłem swojej różowej, tylko w trochę innej formie. A najbardziej wku..ia mnie, dzbany które wyjechały jak już zaczął się problem z wirusem, a teraz płacz, bo muszę wrócić.
  • Odpowiedz
@151346136: Rząd przewiduje 100 tys. - 22 tys. zapisanych z imienia i nazwiska było dzis o godz. 16. (18 tys. było o 15, a 12 tys. koło południa).
Bilety moim zdaniem to pikuś - główny problem to przywleczenie choroby, z kraju, który ma ja w dupie oraz obciążenie naszego NFZ przez osoby, które go nie finansują (bo płacą podatki w UK).
  • Odpowiedz
@DobrzeNaoliwioneLozysko: Jak kupuję coś na Aliexpress to też wspieram gospodarkę Chin, ale to jeszcze nie podstawa, bym leczył się na koszt chińskiego podatnika.
Co do transgranicznego leczenie w ramach UE - parę postów wyżej starałem się wyjasnić Ci, dlaczego to nie załatwia problemu.
  • Odpowiedz
@GajowyBoruta: I co w tym złego jest? Skoro przyjęliśmy model socjalistyczny to leczmy wszystkich. Na maks. paru tys. osób, które tak zrobią i tak nie będzie spektakularnej oszczędności, a w razie czego mają umierać na trawniku pod szpitalem?

W czym student ze zmywaka w UK ma być gorszy od żula, który w Polsce ma pakiet premium na NFZ.
  • Odpowiedz