Wpis z mikrobloga

Jak był rok 2000 i miałem 10 lat to najbardziej na świecie chciałem zostać sprzedawcą w kiosku.

Przez cały dzień siedzisz sobie w otoczeniu najnowszych numerów Secret Service, CDA, Clicka, Focusa, KŚG, Wiedzy i Życia, Kaczora Donalda, Wallyego, Gigantów i wielu innych zajebistych czasopism, które możesz sobie za darmo czytać.

W wolnych chwilach sprzedajesz fajki i odkładasz najnowszy numer Świata Wędkarza i Pani Domu dla rodziny Gałeckich.

Po latach wciąż uważam, że praca w kiosku w latach 90 i na przełomie wieków to była najlepsza praca w historii ludzkości, tym bardziej jak się dowiedziałem, że RUCH zapewniał w pobliżu kible.

#retro #lata90 #prasa #kiosk #pracbaza #takaprawda
CzlowiekMagnetowid - Jak był rok 2000 i miałem 10 lat to najbardziej na świecie chcia...

źródło: temp_file.png7801522909046177412

Pobierz
  • 33
@CzlowiekMagnetowid: Kiedyś Pilichowski (znany polski basista) napisał, że największe postępy podczas nauki gry na basie zrobił pracując jako ochroniarz. Siedział w budzie po 12 godzin i grał. I czasami tak sobie myślę, że fajnie by było zrobić sobie przerwę, popracować w trybie "2 dni pracujące po 12h na 2 dni wolnego" czy coś takiego i nadrabiać tam zaległości. Obejrzeć filmy na które nie ma czasu, doczytać zaległe książki i np. uczyć
@CzlowiekMagnetowid: pamiętam około roku 1999, mój kolega nazwijmy go Księciunio miał mamę która prowadziła właśnie takowy mały bez wychodka punkt ścisku. Mój kumpel, oprócz comiesiecznej dostawy czasopism komputerowych jaki o droższych dla panów, które rozpakowywał z foli, zgrywał nawet płyty które tam były robiąc kopie na nośnik, a na koniec zagrzewał brzego zapalniczka, Co lepsze robił to też z papierosami, wyjmując po jednym z paczki.
Dzięki że mi o tym przypomniałeś
@CzlowiekMagnetowid: to jest tak samo jak z moim marzeniem, by zostac kierowca tira. Siedzisz sobie za kolkiem, maszyna w sumie sama jedzie, sluchasz YT albo ksiazek, jest chill i spokoj, a potem robisz postoj, myjesz sie na stacji, kladziesz w malym pokoiku z laptopem, ogladasz jakis filmik czy co tam lubisz robic, by nastepnego dnia o swicie wyruszyc w dalsza podroz w nieznane.