Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3228
Czy chcielibyście żebym opisał co robi mój były szef jak w trójkę odeszliśmy z firmy i założyliśmy swoją? Bo to takiej dawki lolkontentu codziennie już dawno nie miałem
#januszebiznesu #pracbaza
  • 172
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szczaf: no negocjowali kontrakty z jednym dostawcą z Chin - na Polskę, Niemcy i Czechy. Jeśli OP zgadza się na to, że bierze Polskę ale zostawia dwa pozostałe kraje, to ubijają interes, producent konsultuje to z jedną i drugą strony żeby nie został bez jednego rynku zbytu i nie musiał zmieniać umowy. OP wiedział że poprzednia firma może chcieć robić im konkurencję w Polsce poprzez firmę z Niemczech, więc zastrzegł
  • Odpowiedz
a co z kwestią zabierania know-how od byłego pracodawcy? Jest to do udowodnienia, że korzystają z bazy zabranej z poprzedniej pracy. Czy nie zakrawa to o kradzież danych, etc.?


@simperium: Jeśli zabrali - teoretycznie tak, tylko szef musiałby udowodnić, że wynieśli bazę oraz, że ją chronił.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: co innego organicznie odbierać klientów konkurencji startując firmę od zera, a co innego mając dokładne know-how i kontakty wynosić te informacje ze swojej własnej pracy i tworzyć taką konkurencję na bazie wyniesionych kontaktów. To jest karalne. Sami od zera nigdy by nie doszli do takiego poziomu. A widziałem już takich agentów, szkoda gadać.
  • Odpowiedz
@maciek930 k---a jak ja nie lubię trailerów wpisu. Wrzucaj, jak zdobędzie 7 plusów wrzuć jeszcze raz w innej godzinie. Jak znowu z plusami nędza to znaczy że nieciekawe
  • Odpowiedz
@majorponury: No niestety, pracując uczysz się i poznajesz ludzi w branży i nikt nie może ci zabronić tego wykorzystywać. Jak to sobie wyobrażasz żeby startowali od zera, że firmę może założyć tylko ktoś kto nie ma pojęcia o tym co robi? ( ͡º ͜ʖ͡º) Karalne byłoby, gdyby nieuczciwie wykorzystywali swoją wewnętrzną wiedzę o firmie Janusza - wykorzystanie zdobytych tam umiejętności i znajomości jest w porządku,
  • Odpowiedz
@maciek930: Rozumiem wasze rozgoryczenie, ale założyć firmę o identycznym profilu i p----------ć klientów ?
To Wy jesteście jednak Januszami.

Atmosfera mogła się s--------ć ale to jednak tam zdobyliście know-how, tam dostaliście kontakty do klientów i obrażeni odeszliście, założyliście firmę o identycznym profilu i zaczęliście p----------ć klientów.

Oczywiście, zachowanie: "firmy matki" jest żałosne, ale ja bym to zrobił inaczej: Nie wydzwaniałbym, nie jęczał, a wyciągnął umowy o pracę z paragrafem "zakaz konkurencji" wynajął kancelarie i pościł was z torbami
  • Odpowiedz
@progressive: Nie. To ja Ci powiem jak to działa u mnie: wcześniej branża finansowa, obecnie logistyka.

Stosujemy umowy (chyba) 6 mc - o zakazie konkurencji - tak mi się wydaje, bo zajmuje się tym dział prawny.

Pracownik po odejściu z pracy nie ma prawa nic wynieść z pracy - żadnego kontaktu, żadnego numeru telefonu, emiala itp - jak wyniesie i skorzysta z tych kontaktów - to ma chyba z 50.000 Euro kary + musi pokryć wszieelakie wynikające z tego
  • Odpowiedz
No niestety, pracując uczysz się i poznajesz ludzi w branży i nikt nie może ci zabronić tego wykorzystywać


@GienekZFabrykiOkienek: Owszem, może i to jest standardowa praktyka.
I aż, dziwie się, że nie było odpowiedniego zapisu w umowie

Ktoś daje Ci dostęp do bazy klientów, na którą pracował latami, a ty zwyczajnie p-----------z tą bazę i zakładasz swoją firmę - no nie kolego.
  • Odpowiedz
a co innego mając dokładne know-how i kontakty wynosić te informacje ze swojej własnej pracy i tworzyć taką konkurencję na bazie wyniesionych kontaktów.


@majorponury: Dokładnie tak, dlatego firmy bronią się różnymi zapisami o "zakazie konkurencji"
  • Odpowiedz