Wpis z mikrobloga

@maciek930:
OP was not a faggot, he actually delivered

Zbierz dowody, pozwij #!$%@? za znieslawienie, nieuczciwe praktyki biznesowe i nekanie.

Pozdro i z fartem mordo
  • Odpowiedz
@maciek930: Dobrze rozumiem, że przejęliście po tajniaku klientów byłego pracodawcy-przedsiębiorstwa i sami teraz czerpiecie z tego zysk?


@terwer358: a nawet jeśli, to to jest zabronienie kodeksem pracy?
Podpisywałem kiedyś dokument zabraniający mi tego podczas trwania umowy i przez rok po niej. Ale to był dodatkowy dokument, normalnie z tytułu umowy o pracę chyba nie jest to w żadnym stopniu zabronione?
  • Odpowiedz
@wyjde_z_piwnicy: Jako pracownik masz obowiązek: "4) dbać o dobro zakładu pracy, chronić jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę;" + prawdopodobnie zawarłeś umowę o zakazie konkurencji i złożyłeś oświadczenie o zobowiązaniu do zachowania tajemnicy. Natomiast ja w poprzednim poście zupełnie pomijam kwestie prawa pracy, choć faktycznie one też istnieją. Natomiast nie mamy tu żadnej informacji czy op pracował czy wykonywał zlecenie.
  • Odpowiedz
bo on taki wykształcony i o ogóle i w jakiej to on wielkiej firmie nie pracował ( z tym, że z innej branży)"


@MrShaman: To tak jak u mnie w pracbazie. Przyszedł nowy prezesik co robił w branży elektronicznej do firmy meblarskiej i już na wstępie zrobił zebranie i zaczął rumakować jaki to on nie jest dobry i jakie to on firmy nie wyciągał z gówna. Porobił półtora miesiąca i
  • Odpowiedz
@Blaskun: w ogóle najgorsze cięcie to na ludziach szczególnie tych na samym dole ... Ci który się #!$%@?ą i tak odejdą, a Ci którzy sumiennie pracowali mają dobry pretekst żeby odejść bo ich się nie docenia. I tak oto z firmy, w której nieefektywnie wykorzystywano zasoby, trzeba zatrudniać i szkolić nowych ludzi no ale pewnie ja się na tym nie znam ;)
  • Odpowiedz
@simperium: Ja słyszałem o wygranych sprawach, jak pracownik przyszedł do firmy bez bazy klientów i "ukradł" bazę na własną firmę. Jak przychodzisz do firmy z bazą klientów podczas pracy ją powiększasz to nikt Cię nie ruszy.
  • Odpowiedz
A mieliście prawo zabrać i korzystać z bazy danych dostawców i odbiorców? A tak wogole to fake, gość prowadzący niby tak duża działalność sieci i się żali na mikro...
  • Odpowiedz
@black_pearl: Wynieść know how - ich prawo, tak to już działa, że człowiek w pracy uczy się fachu i branży. Listę kontaktów - zależy - jeżeli po prostu wiedzą komu mogą sprzedawać i nie targetują jakoś szczególnie klientów Janusza to wszystko jest ok. Działają na szkodę - na tej samej zasadzie Janusz działa na ich szkodę bo też z nimi konkuruje :D

@terwer358: Dbać o dobro zakładu pracy
  • Odpowiedz
@maciek930: no dobra jestem po części po twojej stronie, ale powiedz ile Janusz zatrudniał pracowników, bo teraz Ty przejmujesz wpływy i nie mogłeś znaleźć nowych klientów tylko musiałeś podebrać od niego. To ile pracowników zwolnią w niedługim czasie?
  • Odpowiedz
@maciek930: w skrócie #!$%@?ście byłemu szefowi dystrybucję w Polsce jakiegoś chińskiego produktu, nie pierwsi tacy i nie ostatni. Jeżeli korzystacie z jego bazy klientów to jest to kradzież i wygra w sądzie. Nie udowodnisz, że w kilka dni ogarnąłeś x odbiorców, przypadkiem tych samych.. Macie jakiś sensowny kapitał czy będziecie spłacać fabrykę na bieżąco z tego co opłacą polscy klienci (jak powszechnie wiadomo z ogromnymi opóźnieniami). Inteligencja i spryt to
  • Odpowiedz
Rejestracja i założenie firmy w ciągu tygodnia a to dobre.

Na głupią zmianę w krs niby po znajomości czekaliśmy 3 miesiące.


@Anonimizator69: A ja tam opowi jestem w stanie uwierzyć. Spółka cywilna może zacząć działać w ciągu trzech dni od złożenia wniosku (NIP, REGON, wpis do CEIDG).
  • Odpowiedz