Wpis z mikrobloga

@EmDeCe: Ale zwróciłeś uwagę na ten akapit?

„wykorzystywanie kontaktów towarzyskich w celu pozyskania klienteli, nie przesądza o łamaniu klauzul generalnych, których powinien przestrzegać uczciwy kupiec. Wykorzystywanie przez pracownika we własnej działalności gospodarczej informacji, co do których pracodawca nie podjął działań niezbędnych w celu zachowania ich poufności, należy traktować jako wykorzystywanie wiedzy powszechnej, co do której przedsiębiorca nie ma żadnych ustawowych uprawnień” (wyrok SA w Gdańsku z dnia 22 kwietnia 2008
  • Odpowiedz
Wiadomo, że to bait a ty tak naprawdę #!$%@? na magazynie za 2800 brutto ale jeśli to prawda to oby ci #!$%@? za kradzież wiedzy o klientach i wykorzystanie tajemnicy firmowej do własnych korzyści. Hatfu na ciebie


@Dzieban: Niestety to może nie być bait. Widziałem sprawy, gdzie pracownicy przejmowali biznes byłego szefa w 24h a ten mógł tylko płakać i patrzeć jak firma się wali. ¯\_(ツ)_/¯

Tak to jest jak
  • Odpowiedz
@j3sion: Nawet nie musi wchodzić na Alibabę, dla osoby z branży to jest prawdopodobnie wiedza powszechna. Jest różnica między #!$%@? bazy CRMa i dzwonienia po klientach byłego pracodawcy z ofertą o 10gr lepszą niż ex-Janusz a założeniem firmy i obdzwonieniem potencjalnych klientów z ofertą. Ex-Janusz miałby lepszy case gdyby OP zgapił metodę produkcji u Janusza i odwzorował u siebie, ale skoro to on ją zaprojektował to przecież mógł też zaprojektować
  • Odpowiedz
@maciek930: Mirku, zainteresuj się ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, to co były szef #!$%@? łapie się pod to jak nic:

Art. 3. [Czyny nieuczciwej konkurencji]
1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.
2. Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd
  • Odpowiedz
Rejestracja i założenie firmy w ciągu tygodnia a to dobre.
Na głupią zmianę w krs niby po znajomości czekaliśmy 3 miesiące.
Smoki też tam były?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EmDeCe: Ale zakładając, że ktoś odchodzi z pracy gdzie była UoP bez żadnych klazul i NDA i nie wykrada żadnych baz danych, dokumentacji itd., a jedynie to co ma w głowie. To w takim przypadku jak można mówić o nieuczciwej konkurencji?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciek930: a co to znaczy, nie rozumiem tej sytuacji kiedy Ty decydujesz komu Twoja była firma może coś sprzedawać jako jej konkurencja? Kto by koniec tej współpracy miał? Janusz?

Mój drogi były szef wynegocjował z chinami że będzie mógł sprzedawać ich produkty na Niemcy i Czechy. Tylko ja musiałem się na to zgodzić, a dla naszych partnerów z chin to było jakieś wyjście z twarzą. Jednak znając janusza wiedziałem że
  • Odpowiedz