Wpis z mikrobloga

Ja wiem że to co napisze jest dość niepopularne, ale czy #koronawirus nie jest szansą na nowy rozdział dla europejskiego społeczeństwa? Skoro szacunkowo wychodzi że śmiertelność wśród osób powyżej 70lvl wynosi ok 15% to jeśli dojdzie do faktycznej, masowej epidemii na kontynencie będziemy mieli swoisty reset. Przedwczesna śmierć milionów ludzi w podeszłym wieku spowoduje gwałtowny spadek cen mieszkań, odciąży służbę zdrowia (naturalnie mam na myśli w dłuższej perspektywie, bo w trakcie epidemii to będzie sajgon), sprawi że systemy emerytalne wielu krajów złapią drugi oddech, zmniejszy się zużycie zasobów naturalnych i środków medycznych. Wiem że starszymi trzeba się opiekować i zajmować no ale szukając plusów całej tej ponurej sytuacji.. Należy też wziąć pod uwagę że w przypadku epidemii i spadku wydajności systemu służby zdrowia, zacznie umierać też większa liczba ludzi którym dolegają inne schorzenia i przewlekle chorzy. To także bardzo duża oszczędnośc dla systemu w dalszej, kilkuletniej perspektywie.
#gownowpis #epidemia #coronavirus #covid19
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Plp_: to jest dość kontrowersyjne stwierdzenie, ale nie musi być wcale dalekie od prawdy. Wg mnie to będzie za mało jako remedium na wszystkie problemy z systemami emerytalnymi na świecie, ale jest to coś, co może tym systemom pomóc. Oczywiście ludzie starsi i ich wkład w kulturę i historię jest zdecydowanie większy, niż przeciętnego anona wyrobnika, lat 40, co ma kredyt i musi jobać. To będzie wg mnie ciekawy test, kto
odciąży służbę zdrowia


@Plp_ znajdź sobie średnią wieku pielęgniarek w Polsce

Swoisty reset to już mamy. Jeszcze tego nie widać, ale poczytaj co się dzieje w branży transportowej. Turystyka, hotelarstwo, linie lotnicze. To pociągnie resztę branż. Gdzie pracujesz? Na Twoim miejscu nie cieszyłbym się że spadnie cena mieszkań tylko zastanawiał czy będziesz miał za co kupić chleb za rok jak Twój bank upadnie.