Wpis z mikrobloga

Ja wiem że to co napisze jest dość niepopularne, ale czy #koronawirus nie jest szansą na nowy rozdział dla europejskiego społeczeństwa? Skoro szacunkowo wychodzi że śmiertelność wśród osób powyżej 70lvl wynosi ok 15% to jeśli dojdzie do faktycznej, masowej epidemii na kontynencie będziemy mieli swoisty reset. Przedwczesna śmierć milionów ludzi w podeszłym wieku spowoduje gwałtowny spadek cen mieszkań, odciąży służbę zdrowia (naturalnie mam na myśli w dłuższej perspektywie, bo w trakcie epidemii to będzie sajgon), sprawi że systemy emerytalne wielu krajów złapią drugi oddech, zmniejszy się zużycie zasobów naturalnych i środków medycznych. Wiem że starszymi trzeba się opiekować i zajmować no ale szukając plusów całej tej ponurej sytuacji.. Należy też wziąć pod uwagę że w przypadku epidemii i spadku wydajności systemu służby zdrowia, zacznie umierać też większa liczba ludzi którym dolegają inne schorzenia i przewlekle chorzy. To także bardzo duża oszczędnośc dla systemu w dalszej, kilkuletniej perspektywie.
#gownowpis #epidemia #coronavirus #covid19
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jestem ciekaw jaki starsi ludzie mają wkład w kulturę? bo jedyne co mi przychodzi na myśl do moda na sukces i kocopały typu nie siedź na betonie bo wilka dostaniesz xD
  • Odpowiedz