Wpis z mikrobloga

Brawo! Nareszcie!

Lada chwila pewnie się wezmą za stare diesle i konkretną kontrolę emisji spalin. Świetna wiadomość z rana! #dziendobry

Niestety za paywallem, całości nie przeczytałem, ale wiadomość dobra! #takaprawda

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25770507,krakow-zegna-grodzone-osiedla.html

#deweloperka #budownictwo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #krakow
motaboy - Brawo! Nareszcie! 

Lada chwila pewnie się wezmą za stare diesle i konkretn...

źródło: comment_15837384608jj7KEQ7W20LmrtnICi9XG.jpg

Pobierz
  • 192
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@motaboy: Moje osiedle nie jest ani trochę patusiarskie, ale pod moim oknem codziennie przesiadują żule. Dlaczego? Bo kilka metrów obok są dwa sklepy sprzedające małpki i tanie browary. Nie chcesz grodzonych osiedli? To sobie mieszkaj z dala od nich. Masz 40 lat i widzę, że komusza mentalność w tobie silna.

Mieszkałem na grodzonych osiedlach i standard życia jest w nich dużo lepszy. Dlaczego ty masz decydować o tym w jakich
  • Odpowiedz
  • 7
@motaboy Jaki Ty jesteś odklejony z tą przestrzenią wspólną. Przestrzeń jest tego kto jest jej właścicielem, skoro ktoś kupił dany teren to ma pełne prawo go ogrodzić. Czyż nie o to chodzi w tej Twojej wolności o którą tak zabiegasz?
Krzyczysz o planowaniu? Spoko, niech planowanie przebiega w formie sprzedawania gruntu pod nieruchomość, a nie pod osiedle. Wtedy część wspólna należy do miasta i jest opłacana i utrzymywana przez miasto. Jeżeli
  • Odpowiedz
@kmt187: Czyli już nic się nie da zrobić, wszystko pozamiatane, marność nad marnościami, fatalizm kochamy. Otóż nie. Prawo ciagle ewoluuje. Również to dotyczące własności i stosunków społecznych w mieście. No i to jest właśnie jeden z przykładów.
  • Odpowiedz
Nie ja, a demokratycznie wybrana większość. A dlaczego? A dlatego, że to miasto - przestrzeń wspólna. Dodatkowo to się nazywa "cywilizacja".


@motaboy: Spoko, daj mi swój adres. Jak będę w Krakowie to urządzę libację pod twoimi oknami. Zobaczymy czy będziesz tak zadowolony nieograniczoną, wspólną przestrzenią. Nie będę zakłócał ciszy nocnej, bez obaw - po prostu będziemy się bawić za dnia przez kilka dni. Tak abyś nas wyraźnie wtedy słyszał. Od
  • Odpowiedz
@motaboy: A dlaczego mieliby? Nie musimy pić alkoholu. Wystarczy "głośna dyskusja" od rana do wieczora, siedzenie na płotku jak żulernia pod moim oknem. Ja wzywam "służby miejskie". Przeganiają ich, ale kilka godzin później zaczyna się to od nowa. Widzę, że jesteś zwolennikiem marnowania publicznych pieniędzy i czasu służb na takie pierdoły w zamian za własną wygodę, bo nie chce ci się iść kilku minut dłużej do sklepu.
  • Odpowiedz
@motaboy: Chcę mieć wybór. Ponoć mieszkamy w wolnym kraju? Dlaczego więc nie możesz sobie mieszkać na otwartym osiedlu, a ja na zamkniętym? Ja nie chcę aby losowe osoby, które tu nawet nie mieszkają przesiadywały mi pod oknami, klęły, piły alkohol i robiły burdel. Z cztery metry od "płotka", na którym przesiaduje pod moim oknem żulernia jest kubeł na śmieci. Pomimo tego małpki walają się po trawniku. Za dnia nie można
  • Odpowiedz
Dlaczego więc nie możesz sobie mieszkać na otwartym osiedlu, a ja na zamkniętym?


@UberKatze: Bo to miasto i w sytuacji konfliktowej wladze miejskie mają rownoważyć racje.

Jeśli chcesz robić za adwokata innych, to się z tobą również zaraz pożegnam.

edit: w sumie to #!$%@?. Bo tej dodatkowej notce.
  • Odpowiedz
@motaboy: No i po Twojej odpowiediz widać jak dobrze potrafisz prowadzić dyskusję. Zadałem dwa pytania, na ani jedno nie potrafisz odpowiedzieć. Grozić pożegnaniem to sobie możesz żulom na swoim niegrodzonym osiedlu, za to na publicznym forum (tak lubisz to upublicznianie wszystkiego XD) warto by się nauczyć dyskutować zanim się zacznie jakiekolwiek dyskusje. No ale wolność najważniejsza, nawet kosztem ograniczania wolności innych do dysponowania swoją PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ. Merytoryka poziom wykop xD
  • Odpowiedz
@motaboy: Hej, tak sobie to czytam i zastanawiam sie czemu usuwasz komentarze ktore w zaden sposob Cie nie obrazaja, przeciez tylko dyskutujemy, od tego chyba jest mikroblog, albo byl...( ͡° ʖ̯ ͡°)
Powiedz mi, czemu przeszkadzaja Ci ogrodzone osiedla? Dzieki temu ilosc psich kup na trawniku na moim osiedlu wynosi rowne zero, nie biegaja bezpanskie zwierzeta, kloszardzi i patologa tez za cel obrala sobie inne miejsca.
  • Odpowiedz
zastanawiam sie czemu usuwasz komentarze ktore w zaden sposob Cie nie obrazaja


@kmt187:

@Modzian: Dokładnie tylko takie usunąłem - te, które mnie obrażały.

Zresztą sprawa już została omówiona - jest tu możliwy kompromis gdzie wilk będzie syty i owca cała. Wystarczy chcieć.
  • Odpowiedz
@motaboy nie sa powszechne wlasnie miedzy innymi z uwagi na takie zabiegi jak grodzone osiedla
Tam gdzie panuje wolna amerykanka dalej jest podobny syf i wiem co mowie bo mieszkam wlasnie na takim "cudownym osiedlu bez płotów" i chetnie zrobil bym zbiórkę żeby niektóre dziury gdzie przesiaduja menele pozastawiac betonem i drutem kolczastym...
  • Odpowiedz