Wpis z mikrobloga

Brawo! Nareszcie!

Lada chwila pewnie się wezmą za stare diesle i konkretną kontrolę emisji spalin. Świetna wiadomość z rana! #dziendobry

Niestety za paywallem, całości nie przeczytałem, ale wiadomość dobra! #takaprawda

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25770507,krakow-zegna-grodzone-osiedla.html

#deweloperka #budownictwo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #krakow
motaboy - Brawo! Nareszcie! 

Lada chwila pewnie się wezmą za stare diesle i konkretn...

źródło: comment_15837384608jj7KEQ7W20LmrtnICi9XG.jpg

Pobierz
  • 192
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to o czym piszesz to już dziś tylko fobie i uprzedzenia


@motaboy: k---a co ty gadasz czlowieku ile razy u dziewczyny bylem w mieszkaniu na noc i zul na klatce kaszlał i chrapał to nie do policzenia XD
dzwonisz na policje to olewaja albo przyjada po kilku godzinach
a wez takiego spróbuj wywalic powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Problemem są miejsca parkingowe, jeden deweloper wybuduje mniej ale zadba o przestrzeń do „relaksu” płac zabaw, lokale użytkowe i miejsca parkingowe dla jego mieszkańców ale obok buduje się drugi Janusz i stawia budynków jak najgęściej tak ze drzwi od klatki nie otworzysz na oścież bo przyjebiesz nimi w sąsiedni blok, i tacy ludzi co później tam mieszkają korzystają w pełni z infrastruktury za która nie płaca, o która ich zarządca nie dba,
  • Odpowiedz
  • 2
@Shatter No ale to wtedy on i tak nie będzie sobie mógł robić skrótów, bo tam nie mieszka. A jemu nie pasuje, że ktoś śmiał śmieć kupić sobie ziemię i ja ogrodzić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter No ale to wtedy on i tak nie będzie sobie mógł robić skrótów, bo tam nie mieszka. A jemu nie pasuje, że ktoś śmiał śmieć kupić sobie ziemię i ja ogrodzić.


@kmt187: Mieszkał i mieszka.
  • Odpowiedz
  • 0
@kmt187: przecież wystarczy dać klucze mieszkańcom...


@Shatter: Opisywałem to już. Miałem klucze do furtki. Furtka otwierała się i tak bez klucza a jedna brama była co chwila zepsuta, a druga się co chwila blokowała na amen. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@motaboy:Świetnie. Dla mnie grodzone osiedla są straszne, nigdy bym się tam nie zamieszkał bo czułbym się jak w więzieniu. Pod tym względem lepsze są osiedla z wielkiej płyty, otwarte i zaplanowane z infrastrukturą na miejscu a nie takie ogrodzone coś na odludziu bez sklepów itp.
  • Odpowiedz
To jest dokładnie ta sytuacja, gdzie jest konflikt interesów, który muszą rozwiązać demokratyczne władze zgodnie z wolą WIĘKSZOŚCI głosujących i swoim rozeznaniem.


@motaboy: Srogo ci się pomieszało.
Jak jest konflikt interesów, to rozwiązuje to sąd, a nie głosowanie większości.

Są sytuacje DYLEMATU WIĘŹNIA, gdzie indywidualnie korzystna decyzja daje w efekcie stratę i dla siebie i dla reszty - to w takich sytuacjach MOŻE(nie musli) władza coś narzucić (ale też nie
  • Odpowiedz
@motaboy: A nie lepiej wrócić do prawidłowego zagospodarowania przestrzennego i zaplanować, pomiędzy grodzonymi osiedlami, chodniki i drzewkami albo ulice ? Nieee bo trzeba by coś dać od siebie a tak to można zabrać jednym mieszkańcom a dać drugim. Lumpen robinhood
  • Odpowiedz
@motaboy: ty naprawde jestes oderwany od rzeczywistosci. Takie osiedla NIGDY nie zagradzaja glownych szlakow komunikacyjnych, a deweloper ma swiete prawo odgrodzic swoj teren. Poza tym to jest bardzo proste przyrownanie do sytuacji, gdze chcialbys sie wpieprzyc komus na prywatna posesje, bo jego dzialka graniczy z dzialka Twojego kolegi mimo, ze wejscie ma formalnie przy ulicy równoległej, ale ty CHCESZ SOBIE SKROCIC PRZEZ PRYWATNA DZIALKE, bo jasnie pan nie chce sie
  • Odpowiedz
@motaboy: a miasto krakow kiedykolwiek nie bylo oderwane od rzeczywistosci? Bo sobie nie przypominam. klepniecie osiedla na bylym lotnisku jest tego kolejnym przykladem ;) i jestes zalosny. za nic nie potrafisz sie odniesc do argumentow, jednynie napisac "miasto ma inne zdanie". jestes dzbanem. koniec dyskusji z mojej strony.
  • Odpowiedz
i jestes zalosny. za nic nie potrafisz sie odniesc do argumentow, jednynie napisac "miasto ma inne zdanie". jestes dzbanem. koniec dyskusji z mojej strony.


@Stitch: A ty jesteś leniem któremu po raz kolejny nie mam ochoty pisać tego, co już zostało wyżej omówione. Bon voyage!
  • Odpowiedz
@Stitch: moim zdaniem @motaboy ma 100% racji, porobili wszędzie te grodzone osiedla z 60 letnim dziadkiem na ochronie, żeby ludzie myśleli że są bezpieczni i mieszkają na super extra luksusowym osiedlu, bo mają pilot do bramy, a prawda jest taka że siedzą tam jak małpy w klatce. Mam znajomych, którzy mieszkają na takim osiedlu i kiedy tylko tam wchodzę czuję się strasznie przytłoczony tymi otaczającymi płotami i blokami. Nie
  • Odpowiedz