Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja się tutaj bardziej obawiam kryzysu gospodarczego niż koronawirusa?

Koleżanka prowadzi całkiem spore biuro podróży w CH. Luty sprzedaż tragiczna, marzec jeszcze gorzej. Jeszcze ze dwa, trzy takie miesiące i będzie musiała zamknąć, 4 osoby mogą stracić pracę. Ludzie boją się podróżować. A ile stracą hotele, ile przewodnicy, ile restauracje, ile przewoźnicy, ile same miasta.. Dramat. Ja co prawda w innej dziedzinie działam, ale jak mi zamkną #krakow to będzie masakra.

#koronawirus #dzialalnoscgospodarcza #przemyslenia
  • 62
@Rabusek to będzie po prostu dramat. Mam nadzieję że miesiąc, dwa, może trzy i będzie po temacie koronawirusa. W Chinach już powracają do produkcji, liczba kolejnych zachorowań spada.
Dokładnie tak, już mniejsza z tym czy rzeczywiście ten wirus jest taki groźny czy nie. Fakty są takie, że zaszło to bardzo daleko i zajdzie jeszcze dalej. Prawie każda branża dostanie po dupie (siedzę w gamedevie, na razie wygryw ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) . Ktoś dobrze powiedział, że mieliśmy świat przed koronawirusem, a teraz będziemy mieli świat po koronawirusie. Liczę tylko na to, że wyciągniemy z tego
@Xtreme2007: Samej choroby się boję głównie w kontekście seniorów z mojej rodziny czy jakichś innych starszych osób, które są mi bliskie. Bardzo niepokoją mnie jednak zewnętrzne skutki epidemii, nie tylko ekonomiczne, ale i społeczne oraz polityczne. Przerażają mnie np. powszechne na Wykopie głosy, że epidemia pokazuje wyższość totalitaryzmu nad demokracją i prawami człowieka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xtreme2007: dlatego lepiej na tym wyjdą miasta mające sporo przemysłu ale nie ogromne fabryki a dużo rozproszonych, małych firm. Najgorzej miasta turystyczne i na tej turystyce opierające budżety.
@korpoRator Dokładnie, prowadzić dany biznes x lat mając masę zobowiązań np czynsze do przodu (u mnie w galerii okres wypowiedzeniowy 3 miesiące), zusy, pracowników pod sobą i weź tu zamknij bo jest teraz koronawirus. A za pół roku może być tak że wszyscy Zapomną o wirusie. Może też tak nie być. Bardzo trudna decyzja. Mam nadzieję że opanują ta epidemie i wszystko wróci do normy najdalej za parę miesięcy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xtreme2007: te lato dla turystyki może być na prawdę dramatyczne. Ludzie będą wybierali kierunki gdzie jest najmniej zarazonych jednoczesnie tak przenoszac wirusa. Ale i same straty z powodu tego ze ludzie beda woleli siedziec na urlopie pod chata lub w swoim miescie anizeli podrozowac gdzies dalej.