Wpis z mikrobloga

Cześć! Jestem wolontariuszem Mali Bracia dla Ubogich w Warszawie. Moja podopieczna Basia (72l.) jest w trudnej sytuacji finansowej. Obecnie wynajmuje mieszkanie, żyje z niskiej emerytury i stara się o jakieś mieszkanie komunalne/socjalne. Nie może zbyt wiele chodzić ale chciałaby wykonywać jakieś prace ręczne aby na tym cokolwiek zarobić. Wpadłem na pomysł, że nauczę ją obsługiwać smarfton-a i będzie mogła, np. z YT nauczyć się czegoś. Ma dużo wolnego czasu. Niestety nie mam żadnego sensownego telefonu, który mógłbym jej podarować, a ten który dostała od jakiejś koleżanki ma już 7 lat i do niczego się nie nadaje. Czy może komuś z was zbywa jakiś używany, sensowny smartfon i mógłby jej go przekazać? Ja ze swojej strony ogarnę jej internet na kartę i poświęcę czas na naukę nowych technologii.

Gdyby ktoś chciał to na PW wyślę potwierdzenie mojego członkostwa w MBU lub podam imię i nazwisko i będzie można zweryfikować u nich bezpośrednio.

#wykopefekt #pomoc #wolontariat #wykoppomaga
  • 32
@dontindustme: Fajnie, że chcesz pomóc i pomagasz. Pamiętaj tylko, że starsi ludzie często mają problemy z ogarnianiem technologii. Sama to przerabiałam z babcią, która w podobnym wieku do Basi, kupiła notebooka i często miała problemy z ogarnianiem prostych rzeczy a skończyło się na tym, że korzystała tylko ze skype. Dodam, że moja babcia była po studiach i naprawdę była mądrą osobą. Może rozważ także inne opcje, może robienie na drutach, albo
ignis84 - @dontindustme: Fajnie, że chcesz pomóc i pomagasz. Pamiętaj tylko, że stars...

źródło: comment_1583163666h6g5n0dEtdaOfhjrQBAobs.jpg

Pobierz
też ma jakiś model HTC jakiś naprawdę nie działa najlepiej ;p


@dontindustme: Ale wiesz że dla starszej osoby te starsze telefony (duże: 5,5' do 6') są lepsze ze względu na wzrok, większe ikony, tekst itd, wiem można to zmienić, ale wtedy nie potrzebujesz wyświetlacza FHD