Wpis z mikrobloga

Cześć! Jestem wolontariuszem Mali Bracia dla Ubogich w Warszawie. Moja podopieczna Basia (72l.) jest w trudnej sytuacji finansowej. Obecnie wynajmuje mieszkanie, żyje z niskiej emerytury i stara się o jakieś mieszkanie komunalne/socjalne. Nie może zbyt wiele chodzić ale chciałaby wykonywać jakieś prace ręczne aby na tym cokolwiek zarobić. Wpadłem na pomysł, że nauczę ją obsługiwać smarfton-a i będzie mogła, np. z YT nauczyć się czegoś. Ma dużo wolnego czasu. Niestety nie mam żadnego sensownego telefonu, który mógłbym jej podarować, a ten który dostała od jakiejś koleżanki ma już 7 lat i do niczego się nie nadaje. Czy może komuś z was zbywa jakiś używany, sensowny smartfon i mógłby jej go przekazać? Ja ze swojej strony ogarnę jej internet na kartę i poświęcę czas na naukę nowych technologii.

Gdyby ktoś chciał to na PW wyślę potwierdzenie mojego członkostwa w MBU lub podam imię i nazwisko i będzie można zweryfikować u nich bezpośrednio.

#wykopefekt #pomoc #wolontariat #wykoppomaga
  • 32
  • Odpowiedz
kochałam ten telefon i serio był kozak ale płyta główna umarła mi śmiercią tragiczną :(


@chixi: U mnie w pewnym momencie zgasł (rozładowany?) ale bateria była na 60%, pomogło odłączenie i podłączenie baterii, śmiga do dzisiaj( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dontindustme: Mam na zbyciu Xiaomi Mi Note LTE. Telefon z 2015 roku ale ma 5.7 cala ekran i dopiero co wymieniłem w nim baterię. Ma LineageOS więc zero śmiecia zjadającego energię i trzyma do dwóch dni dobrej pracy.
Daj znać, jak będzie potrzeba przekazania.
  • Odpowiedz
@dontindustme: No to wystaw jej ogłoszenie na jakieś mycie okien, czy pilnowanie dzieci i tyle. Rzemiosło uczone od podstaw w wieku 72 lat z filmików na smatrfonie nijak nie zapewni lepszych możliwości finansowych delikatnie mówiąc.
  • Odpowiedz
@dontindustme: Pamiętaj że komputer jest generalnie dużo bardziej skomplikowanym narzędziem od tabletu/smartfona z ekranem dotykowym. Obsługę telefonu ogarniają dzieci, więc pozostałbym z nauczeniem jej obsługi telefonu
  • Odpowiedz