Wpis z mikrobloga

Coś pykło. W lutym zeszłego roku założyłem własną działalność. Nie układało się po mojej myśli, ale od grudnia zacząłem w miarę rozsądnie zarabiać i właśnie spłaciłem wszystkie zaległe ZUS-y, rachunki i wychodzę na prostą! Do tego mam poważne, wielkie plany na rozwój swojej działalności.

Takie #chwalesie, bo dopiero od niedawna coś się w życiu układa i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Popełniłem przez ostatni rok wiele biznesowych błędów, ale też wiele się nauczyłem. Przez ostatnie miesiące byłem bardzo zrezygnowany, ale pierwsze sukcesy tylko napędzają do osiągania kolejnych.

Może przed trzydziestką dorobię się swojego mieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º)

[ #chwalesie | #biznes | #wlasnafirma | #dzialalnoscgospodarcza ]
  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UberKatze: ja jak zakładałem działalność to mały ZUS był 400zł jeszcze :D Niefajny przeskok z 600 na 1500 :D No ale cóż, poczekaj jakiś czas to będzie kolejny cios, przeskok z PIt 18 na 32 :D Powiem Tobie genialne uczucie, dostajesz 1500zł za robotę i z tego 500 oddajesz na PIT :D nie wspominając o reszcie :D
  • Odpowiedz
@UberKatze: Szanuję i gratuluję. Lekarz here, robię specjalizację, 30 lat na karku. 2 razy w tygodniu praca 14 h/dobę. Codziennie szpital 8-15:30 + dyżury 24h zalezy od miesiąca. Dodatkowo mam założoną działalność i kasę fiskalną, czasami wpadnie jakaś wizyta poza grafikiem. W sumie nie pamiętam kiedy zrobiłem coś dla siebie. Żyję jak pół śmieć. Wkład na mieszkanie w Wawie będę zbierać jeszcze z rok albo półtora roku. Jak wytrzymam do
  • Odpowiedz
@sayanek: Przeskok na większy ZUS czeka mnie za półtora roku. Myślę, że wtedy będę żałował, że to już nie tylko 1500 złotych. :D Wtedy będzie to pewnie ponad 2000. Ale podejrzewam też, że się takiego ZUS-u nie doczekamy, bo czeka nas duży kryzys i to wszystko pierdzielnie. W dodatku coraz więcej polityków mówi o dobrowolnym ZUS. Liczę na to, bo ubezpieczyć się mogę prywatnie, a myślę, że te ponad 1000
  • Odpowiedz
@pepone: A no smutne. Zdolni ludzie uciekają za granicę, bo wystarczy przejechać te 200-300km i już masz życie na bez porównania lepszym poziomie. Ba, takie życie możesz mieć nawet bez wykształcenia czy języka. Jesteśmy w samym środku Europy i naprawdę mamy potencjał na raj podatkowy, do którego ściągają firmy z zagranicy. Ale mamy polityków jakich mamy. Może jak powymierają to dojdzie do władzy ktoś ze świeżym spojrzeniem na gospodarkę. Za
  • Odpowiedz
@sayanek: dlatego trzeba wcześniej pomyśleć o przejściu na pit liniowy (choć wiadomo, że nie zawsze da się wyczuć idealny moment na zmianę, skoro można to zrobić tylko w styczniu)
A co do Zus-u to też warto pamiętać, że jak ktoś nie przekracza 120 tys. przychodu to może korzystać z kolejnej ulgi tzw. "mały zus plus".
  • Odpowiedz
@megastulejka: Nie. Zajmuję się też wieloma innymi rzeczami, o czym pisałem wyżej. I jeszcze nie zrobiłem strony na darmowym szablonie ( ͡º ͜ʖ͡º) No i nie pracuję 100% czasu za biurkiem. Niedawno wykonałem kilka tablic informacyjnych i wykleiłem witryny salonu i sklepu.
  • Odpowiedz
@UberKatze: Nikt nie wprowadzi dowolnego ZUS :D żadna opcja się tego nie podejmie, bo to byłoby przerzucenie na budżet utrzymania milionów ludzi, a na to nie stać budżetu. Zastanawiamy się w firmie teraz nad przejściem na sp zoo i 1/4 etatu żeby jak najmniej zus płacić :D bo i tak wiem że za 35 lat nic z tych pieniędzy nie będzie...
@misiek_kobi: Z tego co się orientuję nie
  • Odpowiedz
@UberKatze: szybko zaprzestań swoich działań, to wszystko na nic. nie wiesz, że jak sie urodziłeś biedny to musisz umrzeć biedny? przez takich jak ty ludzie tracą alibi i mają wyrzuty sumienia
  • Odpowiedz