Wpis z mikrobloga

Obczajcie to.

Siostra mi mówi, żebym jej wydrukował obrazek, bo ma zadanie domowe na polski.
Mają w podręczniku mapkę dialektów polskich (pic rel). Baba im kazała ją skserować z podręcznika i wkleić do zeszytu.
Tą samą. Żeby mieli w zeszycie.
Kupujesz podręcznik, żeby mieć wszystkie materiały do lekcji. Nauczyciel chce, żebyś je kopiował.
Z. Podręcznika. Do. Zeszytu.


Na pewno to im pomoże w zrozumieniu tematu. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Zamiast zadać im, żeby posłuchać przykładów regionalizmów albo nie wiem cokolwiek #!$%@? innego, to kopiują podręcznik do zeszytu. XDDDDD

Coś jeszcze? Ostatnio jak wydrukowała obrazek na czarno-biało, to facetka zjechała całą klasę, że to ma być kolorowe.
Teraz muszą pokolorować kredkami. XDDDDDDD

Myślicie, że to podstawówka?
Nie.


Jeszcze każdy temat lekcji z danej epoki muszą podkreślać innym kolorem cienkopisu. XDDD

#szkola #edukacja #zalesie #nauka #polski
Pobierz Utylizacja - Obczajcie to.

Siostra mi mówi, żebym jej wydrukował obrazek, bo ma za...
źródło: comment_15827384275pzlcfBkrXnZD1HswGrOvY.jpg
  • 24
@Utylizacja: Te "dialekty mieszane" to w praktyce niemal literacka polszczyzna.
Ogólnie na skutek wydarzeń drugiej wojny światowej, kilku dekad komunizmu i wydaje mi się że przy otwarciu na świat po transformacji brutalniejszym i szybszym zajściu pewnych procesów - cechy dialektowe u większości populacji zanikły.
Zostały przy życiu głównie gwary dość mocno odbiegające od standardowej polszczyzny, używane przez autochtonów w enklawach.
@grzes1290 Suworow w Akwarium pisał, że najszybsza metodą nauki języka byla dla niego nauka całych stron podręcznika na pamięć. A zależało mu na tym, bo każdy obcy język podwyższał jego pensję o 10%, a orientalny o 20%.

Może nauczyciel się inspirował? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Utylizacja na mnie i inne osoby które wpadły na ten sam pomysł facetka się wydzierała, bo wydrukowaliśmy i wkleiliśmy do zeszytu definicję z Wiki zamiast ją przepisać xDDDD A kiedyś ksiundz kręcił z politowaniem głową jak zobaczył, że nie przepisałam do zeszytu jakiejś zadanej modlitwy z podręcznika (xDDDD), tylko skserowalam stronę, wycięłam zadany fragment i wkleiłam do zeszytu xD
@sokytsinolop: Ok, tylko jak chcesz jakąś lepszą ocenę to musisz takie rzeczy robić.
Poza tym, to jak ktoś z uczniów zostanie w przyszłości nauczycielem, to kto wie, czy nie będzie zadawał zadań tego typu, bo w sumie tego się nauczył w szkole. XD
@Utylizacja zachowanie nauczycielki debilne, ale twoja siostra jest w 2. Klasie technikum i nie umie drukować? XD przestań to robić za nią jak najprędzej. Kiedyś tak z moim bratem, od którego jestem kilka lat starszy, ja umialem robić na kompie bardzo dużo a on gówno bo wszystko robił za niego starszy brat.
@Utylizacja: w szkole średniej uczniowie nie noszą podręczników, bo mają #!$%@?. I większość woli się uczyć z zeszytu niz z książki. Poza tym to jest łatwiejsze, żeby później do tego wrócić. Za miesiąc nauczyciel zapyta Cię wprost: "jakim dialektem mówią w Piotrkowie Trybunalskim", uczeń nie wie lub odpowiada, że łódzkim więc nauczyciel poucza powrót do lekcji z końca lutego, każe otworzyć mapkę i przeczytać jaki to dialekt. Bo podręcznika zapewne na