Wpis z mikrobloga

Nie ma co już się zastanawiać, na pewno ktoś jest już nosicielem wirusa w Polsce. Niestety polska mentalność nie pozwala ograniczyć tego typu epidemii z prostego powodu. Zakompleksione społeczeństwo nie będzie nosić maseczek, ponieważ "co pomyśli sobie ten random metr ode mnie w autobusie?". Co powie Jola z 1 piętra, jak mnie zobaczy w maseczce? "Jestem stara, nie będę nosić bzdur na sobie, bo co powie sąsiad".

Najlepszym rozwiązaniem mieć teraz domek na wsi, w odległości przynajmniej kilkunastu metrów od innych. Wystarczy zrobić zakupy i siedzieć w domu. Gorzej w miastach, gdzie różne sraki dotykają klamek. Dotykają przyciski na domofonach itp, kaszlą w autobusach, tramwajach. Zapowiada się fantastyczny marzec.

#koronawirus #polska #chiny #2019ncov
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wysuszony: Cieszę się, że nie schodzisz na poziom obrażania i podajesz dobre argumenty. Zauważ, że podałem dziś rano tylko jeden z możliwych sposobów uniknięcia zarażenia, zdając sobie sprawę, że tak jak napisałeś 99% społeczeństwa nie będzie miało takiej możliwości.

@Nowarozowa: cały czas poruszasz się w sferze czegoś co jest dobrem konsumpcyjnym i na jego podstawie stawiasz sobie oczekiwania wobec życia. Jest jeszcze jeden wyższy poziom, gdy uświadomisz sobie,
  • Odpowiedz
@Wurzel: ta, a a do tego ci co z----------ą nie biorą zwolnień bo więcej to problemu niż pożytku, poza tym do lekarza się dopchaj. A z mentalnością to ludzie chorzy zamiast siedzieć na dupie, świetnie się odnajdują w sklepach i tłumach
  • Odpowiedz
@Wurzel skoro ktos jest juz nosicielem to nie mozna zrobic zakupów bo sie mozna zarazic. Widze ze niczym nie poparta paranoja juz przekracza wszelkie granice rozsadku :D siedziec w domu na wsi i nie wychodzic bo w pelni uleczalny wirus pojawil sie tysiace kilometrow dalej. Taguj #bekazpodludzi
  • Odpowiedz
@K0ras: Bardziej chodziło mi o to,ze stworzenie i wypuszczenie szczepionki to nie rok,czy dwa lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) W przypadku aktualnego koronawirusa bardziej liczyłbym na działania mające na celu izolacje chorych,nie na szczepionkę.
  • Odpowiedz
Wystarczy zrobić zakupy i siedzieć w domu.


@Wurzel: tak, tak foliarze. Pozużywajcie teraz swoje urlopy żeby siedzieć w domach. W wakacje przynajmniej będzie mniejszy ścisk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jestem stara, nie będę nosić bzdur na sobie, bo co powie sąsiad".


@Wurzel: tutaj muszę powiedzieć, że raz widziałem babcie z taką maseczką ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście to pojedynczy przypadek
  • Odpowiedz
@Wurzel: to nie tylko w Polsce, z tego co czytałem na reddicie to ludzi mieli na zachodzi sytuacje, że jak założyli maseczkę i byli w autobusie to ludzie złośliwie na nich kaszleli itp.
To bardziej właśnie kwestia naszej zachodniej mentalności i potrzeba pokazania jak to się niczego człowiek nie boi. U nas to oczywiście często jest podkręcone przez różne kompleksy, wschodnie podejście do zycia itp.
  • Odpowiedz