Wpis z mikrobloga

Nie ma co już się zastanawiać, na pewno ktoś jest już nosicielem wirusa w Polsce. Niestety polska mentalność nie pozwala ograniczyć tego typu epidemii z prostego powodu. Zakompleksione społeczeństwo nie będzie nosić maseczek, ponieważ "co pomyśli sobie ten random metr ode mnie w autobusie?". Co powie Jola z 1 piętra, jak mnie zobaczy w maseczce? "Jestem stara, nie będę nosić bzdur na sobie, bo co powie sąsiad".

Najlepszym rozwiązaniem mieć teraz domek na wsi, w odległości przynajmniej kilkunastu metrów od innych. Wystarczy zrobić zakupy i siedzieć w domu. Gorzej w miastach, gdzie różne sraki dotykają klamek. Dotykają przyciski na domofonach itp, kaszlą w autobusach, tramwajach. Zapowiada się fantastyczny marzec.

#koronawirus #polska #chiny #2019ncov
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deeptrue: W Bergamo (Lombardia) codziennie lądują samoloty Wizzair i Ryanair z kilku miast w Polsce. Lombardia to jezioro Como, Mediolan i zakupy. Na południe masz przepiękną Ligurię. Nie dziwię się, że Włosi podeszli poważnie do zagrożenia.

Nie byłbym zdziwiony, jak ktoś Wizzem albo Ryan przywiezie nieplanowaną pamiątkę do Polski
  • Odpowiedz
@K0ras: u mnie w rodzinie w styczniu wszyscy złapaliśmy tego wirusa(kaszel jak u gruźlika, zawalone zatoki , niska gorączka max 37,5, suchość w gardle jak bym miał papier cierny w gardle, dziwne uczucie w oskrzelach). Trzy tygodnie mnie to męczyło , doktor powiedziała że to powikłania po grypie. Najgorsze że tato prawdopodobnie też złapał tą infekcje i 3 dni później zmarł, ale bardzo ciężko chorował na płuca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 135
@Wurzel: Żniwo to zbierze teraz to, że stare baby się nigdy nie nauczą po co są rękawiczki na stoisku z pieczywem i ryją w bułkach jak j----y dzik, bo może na dnie są ciepłe. Tak, głupia p---o. Ktoś przyniósł świeże bułki i przysypał je tymi starszymi.
  • Odpowiedz
@Wurzel: Tak, tak. Chciałbym przypomnieć, że wg wykop ekspertów w styczniu miała być wojna i większość miała w niej uczestniczyć, luty to wirus, spokojnie - nowy miesiąc nowy temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wurzel: siedzieć w domu - łatwo powiedzieć, ale połowa Polaków chodzi do pracy żeby ta druga mogła robić to o czym mówisz. Banki bardzo chętnie będą dawać roczne urlopy kredytowe co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
@wysuszony: ciężko mi się odpisuje osobom, które wiążą swoje krótkie życie z kredytami bankowymi i na tej podstawie uważają się za osoby bardziej odpowiedzialne i mądrzejsze. Być może pewnego dnia zrozumiesz, że będąc jedynie numerem PESEL, najważniejsze w życiu jest zdrowie, czerpanie z życia garściami, smakowanie go i delektowanie się nim.
  • Odpowiedz
  • 71
@Wurzel z #rozowypasek lecieliśmy ostatnio z Poznania i jako jedyni mieliśmy maski antysmogowe z filtrem n99, po prostu wolałem dmuchać na zimne i stwierdziłem że lepiej tak. Na lotnisku byli polacy którzy praktycznie się z nas śmiali xd jakiś typ, że 'ehehehe koronawirus, wszyscy umrzemy', stewardesi jak nas zobaczyli to z takim usmieszkiem, potem cały lot gadali w sposób kpiacy o tej epidemi. No k---a co z tymi ludźmi
  • Odpowiedz
@Wurzel: ale ja zarówno mogę wyprowadzić się na wieś jak i pozwolić sobie na brak pracy przez kilka miesięcy, tylko że na obecnym etapie zakrawałoby to o paranoję i niczego by mi nie dało. Różnica jest taka że ja rozumiem że 99% ludzi nie może sobie pozwolić na coś takiego co ty uważasz za coś normalnego.
  • Odpowiedz
@Wurzel: delektowanie się życiem nie mając innej możliwości zakupu mieszkania niż kredyt? Jak? Mieszkać pod mostem i udawać że jest cudnie? Trochę nie łapie. A co ma być to będzie,jak ktoś ma kredyt i umrze to będzie to tylko problem banku.
  • Odpowiedz