Wpis z mikrobloga

Nie ma co już się zastanawiać, na pewno ktoś jest już nosicielem wirusa w Polsce. Niestety polska mentalność nie pozwala ograniczyć tego typu epidemii z prostego powodu. Zakompleksione społeczeństwo nie będzie nosić maseczek, ponieważ "co pomyśli sobie ten random metr ode mnie w autobusie?". Co powie Jola z 1 piętra, jak mnie zobaczy w maseczce? "Jestem stara, nie będę nosić bzdur na sobie, bo co powie sąsiad".

Najlepszym rozwiązaniem mieć teraz domek na wsi, w odległości przynajmniej kilkunastu metrów od innych. Wystarczy zrobić zakupy i siedzieć w domu. Gorzej w miastach, gdzie różne sraki dotykają klamek. Dotykają przyciski na domofonach itp, kaszlą w autobusach, tramwajach. Zapowiada się fantastyczny marzec.

#koronawirus #polska #chiny #2019ncov
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wurzel: Te panikarskie tematy o koronawirusie te na te chwile najzabawniejsza rzecz na mirko. Zawsze myślałem, że piwniczniaki chcą umrzeć, a tu nagle wszyscy obsrani.
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry Nie ,,lepiej straszy”, a SARS-CoV-2 to po prostu określenie nowego koronawirusa, który uprzednio figurował pod nazwą roboczą 2019-nCoV. Poza tym nie każda niewydolność oddechowa ma podłoże wirusowe tak, jak w tym przypadku.
  • Odpowiedz
maski antysmogowe z filtrem n99

@Nihomme: fajnie że się wyłamaliście, jak to z tymi maskami jest, wiesz coś więcej? Bo podobno tak, żadna maska nie zatrzyma przed zarażeniem się wirusem, jedynie są filtry, które potrafią wyłapać cześć tego ścierwa ale nie wszystko. Natomiast maskę nosi się żeby samemu nie zarażać, czyli mija się to z celem gdy jest się zdrowym.
Oraz druga sprawa to to że można się zarazić przez
  • Odpowiedz
@Wurzel: podoba mi się takie podejście do życia. To co napisałeś to sama prawda. W jakiej tej jaskinii byłeś na Teneryfie? ;p opiszesz coś więcej, albo najlepiej wal na pw to chętnie pogadam ;)
  • Odpowiedz
@Wurzel: Wczoraj byłem na szkoleniu i obok mnie siedziała stara, gruba baba, która przez bite 8 godzin sapała, kaszlała, kichała i smarkała non stop. A jak były jakieś materiały do rozdania, to pierwsza się do nich rzucała, by je rozdawać innym swoimi zarażonymi łapami. Nie miała nawet na tyle RiGCzu, by usiąść gdzieś z dala od innych, a miała taką możliwość. Jeżeli nie zachoruję w najbliższym czasie, to będzie cud.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@K0ras: ja tak mam od ponad roku xD może bez kaszlu i duszności. Czasem w nocy mi jakoś nos się zatyka i wysusza, budzę się rano, smarkam i leci mi krew.

Ogólnie to mam astmę i coś z zatokami/nosem i mozliwe że od leków sobie uszkodziłem błonę nosa albo stała się bardziej wrażliwa.
  • Odpowiedz
@borjaki: nie zesraj się xD Myślę że OP dał dobry pomysł co robić, jeśli już zdarzy się shit hits the fan. Dopóki ludzie masowo nie chorują w liczbach rzędu 20k dziennie to raczej jest jeszcze w miarę bez paniki
  • Odpowiedz
@Sertralina:

Nie ,,lepiej straszy”, a SARS-CoV-2 to po prostu określenie nowego koronawirusa, który uprzednio figurował pod nazwą roboczą 2019-nCoV. Poza tym nie każda niewydolność oddechowa ma podłoże wirusowe tak, jak w tym przypadku.


Gdzieś tam dzwoni, ale nie
  • Odpowiedz
@borjaki: Offtopic : Mam ochotę wybrać się w Dolomity. Tyle, że na necie to same jakieś trasy na dwa tygodnie łażenia. A ja raczej mam 4dni +/-. Są tam jakieś góry na które można się wspiąć w tym czasie?
  • Odpowiedz
@caribbean: mozesz sobie z opem snuc swoje jakies teorie moje pytanie brzmi ile razy byles w tym roku we Wloszech? o tak to sobie mozecie p-------c o czyms o czym nie wiecie.
  • Odpowiedz
@Wurzel: Zakompleksiony to jesteś Ty, asie. Przestań ludzi od srak wyzywać. Może nie gap się tyle w lustro to nie będziesz wszędzie widział odbytów. Narcyzie z miodem w uszach. Następny co wyżej sra niż dupę ma. Ha tfu.
  • Odpowiedz