Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Ruczaju już powyżej 9tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 12 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 15k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (3000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? l dlaczego jest tyle fur za 200k na ulicach jak średnia krajowa to 3k?? Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 2500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad pół wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie zamiast trzymać kasę no lokacie to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili.

Dziękuję morawiecki i kaczyński że ukradliście moje marzenia na własny kąt

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza #deweloperka
S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Ruczaju już powyże...

źródło: comment_1581937587yQMs3SxskC5mIedf9MUlI0.jpg

Pobierz
  • 12
@Scaab: zakuwasz sie w kajdany na 30 lat i #!$%@? pieknie jak niewolnik. Co Pan kaze i za ile to musisz zrobic, bo nie mozesz sobie pozwolic na strate pracy.
I tak sie #!$%@? az do smierci.
Ale chociaz jest gdzie sie przespac po dniu pracy na Pana :)
@Scaab
Dużo ludzi w Krakowie żyje z turystyki, nieruchomości, pracy w korporacjach lub IT. Ci ludzie mają kasę i swoje działalności, gdzie maja fury w wynajmie bądź leasingu wiec nie jest to wyznacznikiem majątku. Obecnie panuje duża moda na lokowanie środków w nieruchomości, co potęgują tez tanie kredyty. Jeśli jesteś drobnym ciułaczem to w tym momencie Twoją odłożoną gotówkę na wkład własny topnieje.
Taki przykład blok do oddania za 2 lata połowa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: Pracują w korpo ?? Firmy zagraniczne zawsze lepiej płaciły. Mnie bardziej martwi, że podwyżka tych najniższych pensji, okradnie mnie z siły nabywczej tego co teraz zarabiam. 6k netto przy minimalnej 4k brutto, będzie guzik warte w Krk w IT. ( ͠° °)