Wpis z mikrobloga

"Wspaniałość nasza panuje nad Trzema Indiami i rozciąga się aż do Indii Dalszej, gdzie ciało św. Tomasza Apostoła spoczywa. Przez pustynię sięga ku miejscu, gdzie słońce wschodzi i ciągnie się przez dolinę Babilonu opodal wieży Babel.”

Tymi słowami władca tajemniczego chrześcijańskiego państwa opisywał swoje imperium w liście skierowanym do cesarza bizantyjskiego Manuela Komnena w 1165 roku. Wydarzenie to rozpoczęło zawrotną karierę nadawcy, określanego mianem Księdza Jana, człowieka będącego ucieleśnieniem europejskich pragnień istnienia potężnego sojusznika w walce z islamem, człowieka który podobnie jak jego królestwo nigdy nie istniał.

Link do znaleziska - Poszukiwania Królestwa Księdza Jana

Zachęcam do wykopania!
Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #odkrycia #wojna #dyplomacja #kosciol
sropo - "Wspaniałość nasza panuje nad Trzema Indiami i rozciąga się aż do Indii Dalsz...

źródło: comment_1581675807p86vkKiSjCjQhJCYp1AYLs.jpg

Pobierz
  • 95