Wpis z mikrobloga

tez macie wrazenie ze ludzie za duzo ideologi dorabiaja do podnoszenie ciezaru diety itp?
przeintelektulizowanie sprawy ktora nie jest jakos super ciezka

w sensie ze wsyztrczy w duzym skrocie zrobic iles serii push pull i cos na nogi i nie przekraczac pewnego pulapu kcal i tyle
a ludzie na kanalach pisza #!$%@? wie jakie badania nad wyzszoscia 2% czegos nad gownem

juz pomijam kwestie koksu sebkow i starych ludzi z pokolenia gdzie sie podnosilo to co bylo

#mikrokoksy
źródło: comment_1581513427k3r3PQMGqJzogEDnpWYQlt.jpg
  • 60
@elofrytki: mysle, ze ludzie za duzo zadaja takich #!$%@? pytan i gowno z nich maja
jak schodzisz z 20%bf do 15% i robisz mase ''byle kalorie sie zgadzaly'' to faktycznie zadnego wysilku w to wkladac nie musisz
@elofrytki:

Tak i nie, tym bardziej naturalnie, to jest mniej proste.
Zresztą wystarczy popatrzeć na efekty osób trenujących, które robią "cokolwiek" i że im progres idzie jak krew z nosa.
Dodatkowo im dalej w las tym gorzej, tak na początku kalorie i 5x5 i elo. Jednak z każdym miesiącem coraz więcej szczegółów ma znaczenie dla progresu.
@Kasahara: Tak ogólnie odpowiadając, to pytanie czy wiek jest przeszkodą?
A bardziej szczegółowo: to miałem na myśli ludzi nawet co mają ledwie 3x lat. Sam mam znajomego co chodzi do trenerów z insta i nie potrafi się podciągać. Ćwiczy prawie 2 lata, progres prawie zerowy.
zdjecie losowe xDD

na yt pelno kanalow najlepsze cwiczenia ile kreatyny i inne SUPERKOMPENSACJE robia fizyke kwantowa z czegos co nie ma z tym nic wposlnego pokazuja #!$%@? wie jakie kursy itp no do #!$%@?

ok na szczeblu zawodowym to wiadomo
dopingu nie poruszam tutaj jak cos

no wlasnie zauwazylem ze wystarczy wziac taki shcameat w rampie
cwicenia na nogi
cos na klatke
cos na plecy

i dosrac objetosci ze np 20
@jackwalker303: ludzie placa za cos co jest za darmo. technike mozna ogarnac
nikt nie ma zawsze idealenj techniki a zawsze znajdzie sie ktos kto powie ze masz za maly kat czy zle proporcje albo ktos kto uwaza ze wie wsyzstko
@jackwalker303:

Tak jest przeszkodą. Nawet masz upośledzona syntezę kolagenu z wiekiem, niższy poziom androgenów Estetycznie dla sylwetki też róznica w elastyczności skóry. Ciało i stawy są bardziej zużyte samą grawitacją. Trzeba brać pod uwagę przeszłość też takiej osoby, inne sporty, które uprawiała, bądź nie uprawiały żadnych. Oczywiscie to nikogo nie przekreśla. Ale porównanie 17 latka, do 35+ latka jest nie na miejscu.
@Zelber: wyniki mam natomiast rpoblem byl z sylwetka bo cwicze i zalany jestem i wlasnie czytajac posty uslsyzalem zeby #!$%@? objetosci a nie patrzec po ludziach na yt co kaza ci kupowac kawe pjernikowom
@jackwalker303 wiek może być przeszkodą. #!$%@? trening i dieta żenująca jak miałem 19 lat i w 3 miesiące mialem progres jak teraz przy dobrym treningu i diecie plus pilnowaniu hormonów. 34 lata. No takie rzycie borzenko xD
@elofrytki: no wlasnie u wiekszosci nie wystarczy dac te 20 serii, popatrz po silowniach jak wygladaja ludzie co cwicza tak jak Ty to opisujesz. 100kg na lawie to nie jest zaden wyczyn. A teraz porownaj wyniki ludzi cwiczacych bez planu ze zwykla rampa z tym jakie ma wyniki np @Kasahara. Jest mnostwo ludzi ktorzy cwicza rok w rok i notuja mizerny postep.
Reasumujac, nie, nie wystarczy robic 20 serii, chyba
@jackwalker303: To ze wiek robi ogromna roznice, przebyte kontuzje tez. I nie, nie wystarczy dobrac odpowiednio cwiczenia. Ludzie maja wady postawy, przykurcze, zrotowane barki. A prawie nikt nie zaczyna treningow od fizjo i analizy funkcjonalnej. A te wady przekladaja sie na kontuzje.
Generalnie watek dzieciaków, co pocwiczyly pol roku i sie im zdaje ze to wszystko takie proste. Wywalil jeden z drugim 100kg na klate wijąc sie i pierdzac i juz mysli ze pozjadal wszystkie rozumy.
@jackwalker303 ano racja. Negatywne podejście to najgorsza #!$%@?. Zauważyłem że im bardziej odcinam sie od tych wszystkich clickbaitowych pedałów z YT od koksowania, tym lepiej. Motywacja to jedno ale porownywanie się do tych "naturali" IMHO jest szkodliwe.

Kazdy z nas ma swoje ciało i nad nim może pracować, nastawienie musi byc do tego dobre bo inaczej wyjdzie gówno.
@bst: no wlasnie tworzymy idelogie - malo ktory z nas bedzie 20 lat cwiczy i zyl z tego
jesc duzo bialka i pilnowac kcal
dobrze spac i nie pic po barach
trening miec dopiety czyli ogolny zamysl co robisz a nie walenie w sciane

a widzac po yt co ludzie kombinuja to

ja bym uoglnil ze wsyzstko zalezy do czlowieka- jak widzisz brak postpeu to dajesz wiecej czy mniej serii -
@bst:

Wystarczy takiego spytać "a jak przysiad i martwy"
Albo na odwrót, jeśli zrobił 200 kg w martwym po 6 msc, to spytać "a jak ława i siad"
Ludzie mają predyspozycje i często coś wychodzi z racji tego - gdzie nie ma w tym zasługi ani pomyślunku ani pracy czy wiedzy, dlatego trzeba patrzeć na całokształt... jeśli ktoś sylwetkowo cwiczy to na rozwój całej sylwetki... a nie np. barków i bicków,
@elofrytki: Ja cwicze ponad 20 lat i nie zyje z tego, mozna?
Twoje rady sprawdza sie przez pierwsze 2-3 lata, pozniej manipulacja iloscia serii nic nie daje, organizm sie adaptuje, bez progresji, liniowej, falowej gowno zbudujesz, nawet na towarze. Bez wzgledu na ilosc bialka.
Chyba ze chcesz tylko sobie pocwiczyc, stac w miejscu. To takie rady maja sens.
wiem oco chodzi.. zeby miec nisko bf wazyc nawet w miare podnosic spoko w bojach i miec kondycje

blizej wiekszosci nas do zwyklego janusza co pocwiczy pare lat i to osra ew bedzie cwiczyc pod sb a nie pod zaowdy no i fakt ze praca dom dieci obowiazki a nie ze tylko maksowanie rekordu

moze zle to ujalem ze az tak mam to w dupie ale nie mam parcia i jak np
@jackwalker303: a jakie to niby cwiczenia usuna ich wady i usprawnia zycie? Idziesz na silownie wlasnie po to to zrobic, ile osob skozysta z trenera? Ilu trenerow ogarnie i wyłapie 'wady'? 2%?
@elofrytki: ideologię to ty dorabiasz do wszystkich swoich wpisów. Takie są tematy na yt bo takie jest zapotrzebowanie i z tego lecą $ oraz zwiększanie zasięgów. Twój schemat jest dobry na pierwsze kilka miesięcy, później zaczynają się schody i najczęściej w tym momencie ludzie zadają pytania co robić bo nie mogę dołożyć/coś mnie boli/nie mogę zrobić tego itd. I nagle okazuje się, że fizjologia sportu to gałąź nauki, a nie dwa
@elofrytki: najgorsze to jak mnie sie znajomi pytaja co dopiero chca zyczynac przygode z silka o to jaka kreatyne kupic/czy musi przed silownia zjesc posilek z czyms tam itd. Jak to slysze to konczy mi sie ochota na rozmowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@biamiVajs: macie podejscie 0 i 1
nitk nie mowi ze trezba miec to w #!$%@? a ja napisalem ogolnikowo ale znowu rozbijac na atom to xD
gdyby ludzie tak do wysztkiego podchodizli jak do podnoszenia zlomu xD
@elofrytki: Okej usunąłeś moj post to sie po prostu powtórze, że jestes uposledzony dodajac 20 postow w ciagu 2 tygodni z pytaniami o trening itp. po czym dodajesz taki wysryw, wyglądasz fatalnie a w koncu dochodzisz do wnioskow ze wiedza jest zbędna xd
@elofrytki: właśnie ty przedstawiasz takie podejście, że "to nie jest skomplikowanie" albo "dla zaawansowanych jest". Ja przedstawiłem drogę z 0 do 1, gdzie pewnie jesteś w miejscu 0 i niedługo będziesz w miejscu 0,01. Możesz na bieżąco czytać książki i publikacje na ten temat i się kształcić, słuchać rad najlepszych.
@elofrytki: Jeżeli szkoda Ci czasu na zagłębianie się w temat to może warto zainwestować w konsultacje z trenerem, który ten temat zgłębił za Ciebie? Nie uważasz, że szkoda zdrowia i tych kilkudziesięciu godzin miesięcznie na próżno?