Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to normalne, że jako scrum masterka zarabiam mniej niż programista mid (tylko nieco więcej niż junior)?
Trochę to dziwne, bo jestem tak jakby "nad" devami, a jeśli chodzi o pieniądze to tego nie widać...

#programowanie #pracait #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 59
@edgar_k: Scrum Master imho powinien mieć obowiązkowe zaplecze techniczne. Ile razy słyszałem tekst, że „nie mów mi o technikaliach bo ja ni rozumi, ile ma być punktów w tym storysie”. No jasny #!$%@? mnie strzelał za każdym razem, od razu po tym da się poznać, że SM jest kretynem.
@bielan123: Też byś się zesrał jakby każdy próbował na chama wpieprzyć się w twoją branże bo usłyszeli, że dużo pieniędzy, a
@borjaki: tylko żeby tyle może dostać, to trzeba być Scrum Masterem #!$%@?, a takich jest akurat bardzo mało. Większość to ludzie którzy przeczytali jakiś krótki wstęp do Scruma i są wielkimi scrum masterami, którzy tylko przeszkadzają w pracy niż pomagają. Prawdę mówiąc, patrząc na SMów z którymi miałem coś wspólnego, a było ich z 15 (nie z każdym pracowałem bezpośrednio), to na prawdę dobry był w tym jeden. Reszta od bardzo
@CytrynowySorbet: #!$%@? to juz sie bierze na Agile Transformation Leada i placi 20-24k netto. Ale fakt widze ze nawet malo rozgarnieci ludzie zostaja Scrum Masterami- zrobia PSM I za 200$ i mysla ze juz wiedza wszystko :). Dlatego tez np u mnie w organizacji nie zatrudniamy SM. Jak sie zrobi dobry projektowy RACI Matrix to widac ze SM praktycznie za nic nie jest odpowiedzialny -odpowiedzialnosc 0 wiec i budzet 0 ;).
@AnonimoweMirkoWyznania: Dobra zarzutka xD

Tak na poważnie, to dobrzy Scrum Masterzy zarabiają tyle co senior dev lub więcej. Natomiast powiedziałbym, że jest ich mniej niż dobrych seniorów.

Nie bez powodu ta rola nie istniała kiedyś i została dodana. "Twórcy" połapali się z czasem, że bez niej w większości firm framework pada.

Problemem są Juniorzy, bo jest to o tyle trudniejsza praca od PMa, że nie ma mandatu na zarządzanie, a praca
@Djyard: To ja znam jeszcze taki:

Dwóch developerów, junior i senior, przemierza rubieże swojego korpo, aż w końcu natykają się na leżącego Scrum Mastera. Facet leży z rękoma w kieszeniach twarzą do podłogi. Nie oddycha. Nie rusza się. Nie żyje.
- Stary. I co teraz robimy? - pyta junior.
- Zostaw. Jak go znajdzie BHP to rodzina dostanie odszkodowanie.
- Ale jak to?
- Widzisz, żeby cokolwiek robił?
- Nie.
-