Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to normalne, że jako scrum masterka zarabiam mniej niż programista mid (tylko nieco więcej niż junior)?
Trochę to dziwne, bo jestem tak jakby "nad" devami, a jeśli chodzi o pieniądze to tego nie widać...

#programowanie #pracait #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 59
@kabasyl: @pan_cziken: Jakbym slyszal byłą laskę kumpla, która była na stanowisku nazwanym "kierownik projektu". Wielka pani lubiła opowiadać o tym jaką ma ważną i odpowiedzialną pracę, że bez niej firma nie byłaby w stanie funkcjonować itp. Brzmiało to jakby była conajmniej dyrektorem. Potrafiła przy tym szydzić z innego kumpla - programisty w gamedevie, że w jego wieku to powinien poważnej pracy poszukać, a nie jakieś gierki dla dzieci. A jak
  • 355
@AnonimoweMirkoWyznania a jakie to ma znaczenie czy jesteś nad, pod czy obok? Ceny dyktuje rynek, programistów którzy się znają jest mało natomiast scrum masterów I pmów korpo wypluwają masowo. Sytuacja gdy pracownik zarabia więcej niż jego przełożony jest w pełni normalna jeśli ten pracownik ma umiejętności które są rzadkie na rynku.
A ty nie jesteś nad nimi bo nie awansowalaś z programisty, jesteś na innej ścieżce kariery. Jakby nie patrzeć to nad
@LazyInitializationException: @keton22: Zarzutka czy nie, ilość #!$%@? Scrum Masterów których spotkałem w życiu była zatrważająca i to na tyle, że to wcale zarzutką może nie być. Niby dowód empiryczny, ale jednak. Typowe korpoludki co Scrum Guide przeczytały i myślą, że teraz będąc w branży IT są kimś. 0 mózgu, 0 zrozumienia co tak naprawdę mają robić.
też bym się chętnie dowiedział - znając życie to jakiś dziwny byt w korpo IT który jest żeby był a ogólnie to #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Papf_: scrum muster to taki cieć, co to niby pilnuje, czy w firmie przestrzega się scrum guide'a. Ma też za taki parasol robić nad zespołem (wyłapywać gówno spadające z góry), pomaga Ci rozwiązywać problemy (jak nie wiesz gdzie się zgłosić/lub