Wpis z mikrobloga

@mojemacki: na kratkę na środku piekarnika. Za mało piekę, aby Ci doradzić na jakim poziomie jest najlepiej. Wiele głosów mówi, że najlepiej piec na najwyższej półce na włączonej grzałce+grilu.
Kiedyś kupiłem kamień granitowy (ogólnie piekę więcej chleba niż pizzy), a od niedawna mam szamotowy.
Różnica, którą zauważyłem jest taka, że szamot nagrzewa się dłużej, ale przez to że ma większą pojemność cieplną to wolniej się wychładza. Przy trzeciej pizzy pod rząd
@Lukash222: do ciasta na pizzę nigdy nie dodałem cukru i jak widać 5 min w piekarniku w zupełności wystarczy, aby brzegi były dobrze wypieczone, ale możesz to osiągnąć dzięki dwóm rzeczom;
1. Używać kamienia, jak go dobrze nagrzejesz to po otwarciu drzwiczek piekarnik tak szybko się nie wychładza. Bez kamienia piekarnik traci ok 50 stopni.
2. Dodanie oliwy do ciasta. Podnosi ona temp ciasta podczas pieczenia. W domowym piekarniku niezbędny składnik.
@tehseriouscate: posiadam zakwas, bo dużo chleba piekę. Próbowałem znaleść sensowny przepis, aby wykorzystać go zamiast drożdży, póki co ćwiczę pieczenie na drożdżach. Należy pamiętać, że daje się min ilość, za dużo drożdży psuje smak ciasta, wolna i długa fermentacja daje fajne efekty. Pizzę robiłem wczoraj (24h fermentacji) i dziś (48h) i ciasto dzisiaj smakowało dużo lepiej.
Co do zakwasu to zdania są podzielone. Czytałem opinię magików (takich od których uczę się
@tehseriouscate: nie usunąłem żadnego posta. Widziałem, że był usunięty, ale sam nie widziałem jego treści. Myślałem, że sam go skasowałeś. Jeśli treść mi nie pasuję to ignoruję komentarze, ale ich nie kasuję. Jeśli ty nie skasowałeś, to musiał to zrobić moderator.
Ps
Przy Twoim poście widniej informacja "treść usunięta przez autora" widać sam skasowałeś.
@HyperX: polecam kamień szamotowy, najlepiej akumuluje ciepło. Szamot to szamot, czy z firmy X czy Y nie powinno być różnicy. Kupiłem w jakieś firmie, co robi piece z szamotem i ucięli mi na wymiar. Zapłaciłem ok 30 zł.
@HyperX: na amazonie w black friday około 270zł, ale smak pizzy nieporównywalny z wypiekami z piekarnika, i dodatkowo myślę ze po pewnym czasie się zwróci, bo nagrzanie kamienia w piekarniku to około godziny a taki piecyk to 10 minut i można robić placki