Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy modelowania części korkociągu - helisa oraz szkice 3D

Tłumaczę przykładowy sposób na wykonanie helisy korkociągu wraz z przejściami do osi osadzenia i zakończenia helisy ostrym szpicem. Poruszam kwestię wykończenia łagodnego przejścia ostrego zakończenia helisy do uzyskania styczności ścian przy gładkim wyświetlaniu modelu. Poruszam specjalnie kwestię wykończenia wynikającą z faktu, że jest to pierwszy materiał, gdzie prześledziłem inne poradniki YouTube celem zorientowania się, jak moje podejście będzie różniło się od innych materiałów. Okazuje się, że metod nie ma zbyt wiele i nie zawsze na wszystko jest zwracane uwagę, natomiast w moim materiale postarałem się przedstawić cały ciąg doboru operacji możliwie najprościej - oczywiście z mojego punktu widzenia. Oznacza to, że jestem ciekaw Waszego zdania i opinii na temat przygotowanego materiału oraz w jaki sposób Wy próbowalibyście osiągnąć zamierzony cel. A może znacie jeszcze skuteczniejszą i lepszą z Waszego punktu widzenia metodę na wykonanie takiego modelu?

Zapraszam: [[#98] Korkociąg - helisa - kurs modelowania 3D w SolidWorks. Corkscrew wine opener tutorial 3D](https://youtu.be/zi94KPrxX90)

#inzynierprogramista #inzynieria #solidworks #cad #modelowanie3d #projektowanie #pracbaza #studbaza #studia #techbaza #ciekawostki #youtube #gruparatowaniapoziomu
InzynierProgramista - Ciąg dalszy modelowania części korkociągu - helisa oraz szkice ...

źródło: comment_1581024541pN7YUxPUsJOxFsYjeoHGMg.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach