Wpis z mikrobloga

Po ostatnim wpisie, w którym wrzuciłem film z martwego ciągu do oceny, podsumowując wasze opinie wyszło 1/10. Na szczęście wasza krytyka była w większości rzeczowa i wiem nad czym powinienem teraz pracować. Nie ukrywam, że wiele błędów zostało dostrzeżonych dzięki mojemu nietypowemu strojowi treningowemu, który budzi u niektórych kontrowersje, ale jednak ma jak widać niewątpliwe zalety.

Tym razem zwracam się do was z prośbą o ocenę ćwiczenia, które od zawsze było dla mnie najtrudniejsze technicznie, i które oceniam u siebie jeszcze gorzej niż martwy ciąg, a mianowicie chodzi o przysiad. Zapraszam do oceny.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
Mahapralaja - Po ostatnim wpisie, w którym wrzuciłem film z martwego ciągu do oceny, ...
  • 140
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Krzakol: @janusz0: @szpongiel: @aleksandra_k376: @Mirczan: @Waszplayertostulejkowaspierd0lina: @ptrhobson: @Wojciech_Skupien: @rihno:


Wyczerpano w komentarzach wszystkie rady, które są sprzeczne:

@Mahapralaja: bo tu jest dużo #!$%@?, nawet poniżej twojego komentarza, na który teraz odpisuję.

- siadaj głęboko, siadaj płycej,

Siadaj na tyle głęboko na ile możesz bez butt winka. W momencie, w którym zaczynasz zawijać tyłek pod siebie już poszedłeś za głęboko. Proste.

- z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wojciech_Skupien: przeczytasz sobie kilka książek z fizyki kwantowej i wszystko jest jasne, w przysiadzie nie jest tak łatwo.

@Promozet1: tak jak pisałem we wpisie, dzięki temu strojowi widoczne jest więcej błędów, które zasłaniały by nadmiarowy ubiór. Na siłce krzywo na to patrzą niestety.

@Waszplayertostulejkowaspierd0lina: odpisałem już czemu nie stoję na płasko (mocno zginam plecy przy zwiększeniu głębokości). Z tego co się dowiedziałem może to być skutek braku mobilności w
@Wojciech_Skupien: przeczytasz sobie kilka książek z fizyki kwantowej i wszystko jest jasne, w przysiadzie nie jest tak łatwo.


No #!$%@? rzeczywiście ()

Przecież przysiad to jest tak złożony ruch że bez podyplomowki na ten temat ani rusz.

Z resztą co ja mówię, typie stoisz w majtach ze szmatą na głowie i kucasz na kamień do pizzy xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@helmut12: spodziewałem się tego typu wypowiedzi, bo jest to niestety w tym temacie całkowicie naturalne. Nie spodziewałem się jednak, że tak popularne to się stanie xd. Dużo się dowiedziałem i jestem zadowolony
Postaw nogi na ziemi przede wszystkim i sprawdź jak głęboko zejdziesz ze sztanga. Poza tym raczej w internecie nie nauczysz się robić przysiadu, jak widać tutaj każdy mówi Ci co innego.

Nie kontrolujesz ciała - całość powinna być wstępnie spięta tj. Brzuch, łopatki, pośladki i przytrzymana przez przeponę - a przypuszczam że ten rodzaj oddechu jest u Ciebie nie wytrenowany. Przepona pomaga utrzymać wszystko na miejscu, w spięciu w najważniejszej fazie przysiadu.
@Mahapralaja: jeżeli lubisz sprawne kolana a zapewne tak jest to odradzam Ci takie "deep-y", mówię Ci to ze swojego doświadczenia. Kolana nie powinny wychodzić dalej niż czubki palców nóg, a tak mocne zgięcie potężnie obciążają kolana, lepiej suwnica i nie takie głębokie zejścia.
@Mahapralaja mit nie mit, ortopeda i fizjoterapeuta mi tak mówił więc coś w tym pewnie jest. Jeżeli kolana Cię nie bolą to bardzo dobrze, mnie też nie bolały, a później prawie otarłem się o operacje, wszelkie błędy i przeciążenia wychodzą z czasem, mam niemal 40 wiosen i wiem co mówię ( ͡º ͜ʖ͡º) Powodzenia w treningach i zdrowia życzę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Mahapralaja:

Zobacz, że nawet tutaj jest bardzo dużo rozbieżnych zda


Lol, technika przysiadu to nie jest jakas mechabika kwantowa (choc pewnje niektorzy chcieliby zeby tak bylo) i nie trzeba tutaj sztucznie rozwazac i dywagowac. W wiekszosci przypadkow istnieja pewne zlote zasady i tyle a wszystko inne to tylko poboczne kwestie, ktore kazdy uklada pod siebie.
To tak jak z polozeniem nog i szerokoscia chwytu przy wyciskaniu - tez beda oszolomy ktore