Wpis z mikrobloga

Niedawno minęła rocznica zatopienia okrętu Wilhelm Gustloff z tej okazji zapraszam do lektury artykułu na ten temat.
Mało epizodów z ostatniej wojny światowej wzbudza tak wiele emocji jak zatopienie na Bałtyku niemieckich transportowców z uchodźcami z Prus Wschodnich. Wyobraźnię rozpala nie tylko liczba ofiar, ale przede wszystkim ich „niewinność”. Na „Wilhelmie Gustloffie”, „Steubenie” i „Goi” zginęli przecież przede wszystkim cywile, z których większość stanowiły kobiety i dzieci.

Link do znaleziska - Zatopienie „Wilhelma Gustloffa” – zbrodnia czy prawo wojny?

Zachęcam do wykopania!
Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #marynarkawojenna #wojna #dyplomacja #militaria #morze #niemcy #zsrr #okrety #zbrodnia
sropo - Niedawno minęła rocznica zatopienia okrętu Wilhelm Gustloff z tej okazji zapr...

źródło: comment_rdxVNhOmDbbJdoCCFhnSS0UvjfOZXCAg.jpg

Pobierz
  • 125