Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niesmakujemitakawa: spróbuj użyć odżywki do włosów rozjaśnianych lub po zabiegach chemicznych typu dekoloryzacja, trwała prostująca. Ogólnie ujmując, to masz włosy kręcone, mocno porowate, mają owalny przekrój i bardziej rozchyloną łuskę włosa przez co woda z nich szybciej odparowuje, a przez rozchyloną łuskę, stają się szorstkie i matowe, (światło nie odbija się od porowatej powierzchni tak jak od gładkiej). Mogą być odżywki z zawartością polimerów, które wypełnią przestrzenie między łuskami, dociążą je
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niesmakujemitakawa: Czyli chcesz żeby Ci się kręciły? Najlepiej używać kosmetyków zgodnie z metoda CG. Jest to taka pielęgnacja włosów, w której unika się odżywek powodujących rozprostowanie skrętu. A więc takich, które zawierają silikony albo oleje niedostosowane do porowatosci. Mirabelka wyżej słusznie wspomniała że włosy kręcone często mają porowatość wysoka, czasem średnia. Jak się nazywa ta odżywka, która ci się nie sprawdziła?
Jakas tania odżywka zgodna z CG? Tak idealnie by potestować.
@niesmakujemitakawa: Tej odzywki nie znam. Pobieżnie obczaiłam skład i wydaje się ona głównie nawilżająca. Na minus jest tu silikon quaternium - niektóre włosy mogą się po nim mniej kręcić i, co gorsza, dość wysoko znajdujący się w składzie Isopropylalcohol. Jest to alkohol, który lubi wysuszać włosy.
Z nawilżającymi kosmetykami jest tak, że nie w każda pogodę włosy po nich wyglądają super. No i wiadomo, jeśli włosy nie są odżywione to może
@Stalowa_Figura: było lepiej, jeśli chodzi o suchość włosów. Tzn nie wyglądały jak siano, a były nawilżone, co można stwierdzić po tym, że miały ciemniejszy kolor, niż zwykle po dokładnym umyciu. Natomiast nie łączyły się w pasma (a chcę, żeby się łączyły) i właśnie miałem wrażenie, że były mniej skręcone. Spowodował to pewnie quaternium, o którym wspomniałaś