Wpis z mikrobloga

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny bo sytuacja na rynku nieruchomości jest w polsce już dramatyczna - janusze masowo wykupują mieszkania "pod inwestycję" przez co młodzi polacy nie mają gdzie mieszkać. Spróbujcie sobie coś kupić od dewelopera - 90% jest wykupiona już przed wbiciem łopaty.

Spekulanci już tak podwyższyli cenę metra kwadratowego, że przeciętnego polaka nie stać nawet na jedną trzecią mieszkania. Rząd powinien coś z tym zrobić bo będzie tylko gorzej, rośnie nam nowa kasta rentierów którzy będą w posiadaniu 95% lokali na rynku i będą doić resztę społeczeństwa.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #krakow ##!$%@? #nieruchomosci #gospodarka #ekonomia #mieszkania #bekazpisu #pracbaza #zalesie #gorzkiezale #deweloperka #polityka
S.....b - PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podat...

źródło: comment_ne2FPJlPWI3BvHDP5Zx8TUGI8tCgP8md.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
Wypraszam sobie, ja jestem młoda Polka i właśnie kupuje drugie mieszkanie, jak dobrze pójdzie za rok-dwa trzecie


@RozowaZielonka: Drugie, trzecie? Czyli jesteś pewnie jednym z Januszy co biorą pod iwenstycję, o których pisze OP.
  • Odpowiedz
@Bouquet: Ale w zamian odpada ci zupełnie podatek dochodowy. Kwota też nie musi być 0,5%, bardziej chodziło mi o ukazanie zależności między ilością posiadanych mieszkań, a wysokością podatku.
  • Odpowiedz
@Scaab: powiem tak - zakladam, że na tym portalu są raczej młodzi ludzie. Nie spodziewałem się, że przeczytam tutaj takie debilizmy jak pochwała podatku katastralnego...
  • Odpowiedz
a co ciebie tak piecze, że ma 2 i kupuje 3? Sam mam 2 i tez sie rozgladam za kolejnym.

Po co trzymac kase na rachunku bankowym?


@nomadicgoogler: Nic mnie nie piecze. Nie pisałem, że to źle. To, że jest Januszem to nie moje słowa, tylko OP. Połączyłem tylko kropki.

Jeżeli miałbym możliwości też bym kupił mieszkanie "pod inwestycję". Choć przyczynia się to do windowania cen i psucia rynku niestety.
  • Odpowiedz
bo sytuacja na rynku nieruchomości jest w polsce już dramatyczna


@Scaab: Jest dokładnie taka, jak wszyscy od lat przewidywali. Jest popyt, ludzie nie wybrzydzają, to ceny idą w górę. Poza tym nikt nie każe ci mieszkać w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu czy Trójmieście. Zawsze możesz kupić mieszkanie gdzieś indziej znacznie taniej. Do tego budowanie mieszkań musi się opłacać. W budownictwie w ciągu ostatnich kilku lat pensje szły o 8-10% w
  • Odpowiedz
@Scaab: Stóp nie podniosą bo aktualna sytuacja pozwala im chociaż tak stymulować wzrost gospodarczy a potrzebują także właśnie budownictwa bo pozostałe inwestycje krajowe są w zapaści (spadły na 3 miejsce jako czynnik odpowiadający za wzrost PKB).

Największa beka ze gdy pęknie ta bańka mieszkań kupowanych zamiast lokaty to kto wie czy to właśnie rząd/partia nie rzuci się do skupu interwencyjnego byle tuszować problem i reperować tym sposobem swoje braki w dotychczas
  • Odpowiedz