Wpis z mikrobloga

Mircy, ale #!$%@? akcja xD
Jeden z sąsiadów na moim osiedlu postanowił sobie przywłaszczyć ogólnodostępne miejsce parkingowe i postawić na nim słupek. Miejsca oczywiście nie wykupił, słupek był nielegalny i każdy na nim sobie parkował. Wróciłem któregoś dnia o 3 w nocy do domu, to było jedyne wolne miejsce, ja zapomniałem nawet o istnieniu tego słupka bo leżał opuszczony i tam zaparkowałem. Auto stało tydzień bo mam zazwyczaj jeszcze auto służbowe. Po tygodniu poszedłem go odpalić, popracował minutę i zdechł. Stwierdziłem, że pewnie nie mam paliwa i wskaźnik mnie oszukał bo to stare auto i coś mogło się zaciąć (Saab 900 NG, 1996 rok here).
Auto stało tak 2 miesiące bo stwierdziłem, że w sumie mam czym jeździć więc niech stoi. Teraz przywiozłem paliwo w kanistrze, kable rozruchowe i chciałem go odpalić.
Otwieram wlew paliwa a tam picrel xD
Ten idiota stwierdził, że skoro postawiłem auto na "jego" miejscu to mi je popsuje, żebym przypadkiem nie odjechał.

Ktoś wie jaka jest szansa, że wystarczy przepłukać bak, pompę i wymienić filtr i ożyje a jaka, że rozwaliło jeszcze wtryski? To prawdopodobnie jakiś cukier w tabletkach i jakieś czopki czy cholera wie co. Nie miałem rękawiczek a brzydziłem się tego dotknąć gołymi rękami więc nie sprawdzałem.
Nie wiem czy go reanimować czy blokować miejsce #!$%@? janusza do maja i się go pozbyć (bo do wtedy ma OC).

#mechanikasamochodowa #patologiazewsi #patologiazmiasta #bekazpodludzi #saab
ArekJ - Mircy, ale #!$%@? akcja xD
Jeden z sąsiadów na moim osiedlu postanowił sobie...

źródło: comment_tHz0j4MOI57u0mAFTeYrF64lCvyeUoGF.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
@ArekJ: zgłaszasz na Policje i informujesz o tym na osiedlu, mienie dużej wartości więc generalnie ma przesrane jak znajdą, a ze dwa razy go jako podejrzanego przesłuchają to będzie miał nauczkę.
  • Odpowiedz
@ArekJ: Może gośc jest #!$%@? chory psychicznie i chował leki "na później" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inaczej tego nie umiem wytłumaczyć. Jak chciał, żeby ktoś odjechał to mógł #!$%@? na szybie zostawić albo karteczkę napisać ... poza tym jeszcze jedna dziwna teoria - w środku mogą być też dragi albo jakieś żrące substancje - więc ja bym tego nie ruszał. Słyszałem o akcjach gdzie osiedlowe "gangsterzyki" chowały
  • Odpowiedz
zdejmuj bak i płukaj, nie wiem jaki jest dostęp w saabie. Ściągnij pompe paliwa i sprawdź po wypłukaniu. ja kiedyś kupiłem fiata pande ( ulepa zardzewiałego ale cena spok ), miał wadę że czasem nie odpalał na benzynie ale miał lpg. W zimie był duży problem bo temp #!$%@? wiec zobaczyłem do środka. Sciągłem wszystko i w baku taki syf był że dramat - śmietnik po prostu. Ale po wyczyszczeniu jeszcze z
  • Odpowiedz
@arturro94: Co do kamer to możę być na styk, zdaje się że nagrania z monitoringu można trzymać max 3 miesiące o ile żadna służba się po nie nie zgłosi wcześniej.
  • Odpowiedz
@droid43210: Taki elaborat, a nie przeczytałeś co inni sugerowali. Jak jesteś #!$%@?ś to płacisz, jak myślisz kupujesz na żula i masz to w dupie, a janusz się #!$%@?. Pomijam już, inne metody o których jak widać nie wiesz [:
  • Odpowiedz
@frode: ten system easu fuel nie jest wcale taki magiczny. W Fieście mojej dziewczyny skończyło się kiedyś paliwo. Dolaliśmy je za pomocą śrubokręta i lejka z butelki.

@Laszl0: nie troluje. Jeżeli mówisz o tym wpisie (https://www.wykop.pl/wpis/46894547/ostatnio-postawilem-na-miejscu-parkingowym-taki-sl/) to jest to #pdk dodane 10h po wpisie w którym właśnie jesteśmy.

@SCh7: @obieq: OC jest obowiązkowe. Nie da się wyrejestrować auta bez papierów o złomowaniu.

@ZbigniewO: mam jego numery
  • Odpowiedz
@ArekJ:
Zdjęcia masz to zabezpiecz ślady . Po DNA dojdą czyje
Zgłoś na policję, będzie sz stroną w sprawie z dostępem do akt
Wyceń jakoś szkodę, miej to na papierze kiedy założysz mu sprawę w sądzie to się przyda
Ew idź do prawnika zapłać 150 zł za poradę i dowiesz sie wszystkiego
  • Odpowiedz
@ArekJ: Na kwiecień potrzebuję czegoś na wrak race, jak chcesz żeby skończył w spektakularny sposób to daj znać. Akurat by mi pasował taki z oc do maja.
  • Odpowiedz
Ktoś wie jaka jest szansa, że wystarczy przepłukać bak


@ArekJ: nie jestem ekspertem ale mi to wygląda na próbę zastraszenia. Gdyby chciał ci uszkodzić samochód to by to wrzucił do środka także żeby nie było widać. Oczywiście ryzykować nie można bo mogło mu się coś omsknąć ale w środku powinieneś mieć sitko które takie pastylki by zatrzymało
  • Odpowiedz
może wystarczy je wyrejestrować żeby kary nie było


@obieq: bez zaświadczenia z stacji demontażu pojazdów nie wyrejestrujesz pojazdu
  • Odpowiedz