Wpis z mikrobloga

Pamiętacie swoje studniówki? A może ta pierwsza „dorosła” impreza jeszcze przed Wami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Studniówkowy sezon właśnie się zaczyna, a do naszej rzeczniczki Alina Czyżewska piszą uczniowie zaniepokojeni łamaniem ich praw. Lista studniówkowych grzechów popełnianych przez szkoły jest długa. Zdarza się, że uczniowie zmuszani są do zapłacenia obowiązkowej opłaty „na studniówkę”, na którą nie mają zamiaru iść, koszty studniówki nieoczekiwanie rosną, wpłaty nie są zwracane w przypadku wycofania się („bo nie”), nauczyciele wyznaczają, z kim można pójść, a z kim nie itp.
Do kogo się zwrócić, co zrobić kiedy studniówka zamienia się w koszmar pełen nakazów i zakazów? Przeczytajcie nasz tekst i piszcie do nas lub do innych obywatelskich organizacji pozarządowych – czasem interwencja z zewnątrz pomoże dyrektorowi czy dyrektorce ponownie zauważyć granice prawa.
https://siecobywatelska.pl/nadchodzi-czas-studniowek-i-lamania-przez-szkoly-prawa/
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #szkola #licbaza #techbaza #studniowka

  • 54
@szalonyonanista: Dobra impreza jestem pewien. U nas byla w domu weselnym (drogo bo 300 zl para ), ale lacznie z nauczycielami i rodzicami wyszlo prawie 100 os. Zeszly rocznik zrobil tam akademicka najebke, wtedy to bylo bez przypalu wiec powtorka z rozrywki. Legalnie wóda na stole, niektorzy rodzice i nauczyciele dali sie nakrecic na kielona, co bardziej zezgonieni siadali do stolika do najwiekszej kosy i tekst "to moze kielicha Pan/Pani x).
@Watchdog_Polska: Ja byłam w tym roku po raz pierwszy na studniówce jako nauczyciel :D uczniowie nie płacili za nas ani grosza, mieliśmy zapłacone z socjalnego, a za partnerów placilismy sobie sami. I uważam, że to super rozwiązanie, bo na mojej studniówce 7 lat temu to my uczniowie oplacalismy i nauczycieli i ich partnerów
@Watchdog_Polska: Jak teraz to czytam to zdaje sobie sprawę z jakimi absurdami się spotykałam w okresie okołostudniowkowym. Jedynym plusem były dokładnie rozpisane koszty studniówki więc wiedzieliśmy na co te pieniądze są przeznaczane i nie była to jakas wielką kwota o ile dobrze pamiętam.

Pierwszym wydarzeniem przed studniówka jakie pamiętam było zebranie uczniów na apelu prowadzonym przez panią dyrektor która próbowała przedstawic, prawdopodobnie wymyślone przez siebie prawa zakazujące picia alkoholu na stodniowce,
@Watchdog_Polska: O kurczę, szkoda, że tego wszystkiego nie wiedziałam, gdy płaciłam grube hajsy za studniówkę, która miała być zwyczajna, ale ktoś nagle postanowił że musi być ekskluzywna... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chociaż i tak pewnie dużo by to nie dało, bo moja klasa dzieliła się na osoby z oddaniem liżące tylną część ciała nauczycielom ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz osoby, które to wkurzało,
U mnie było przepychanie się z innymi klasami o to na jakiej sali zrobić studniówkę. Mężczyźni mieli w sumie #!$%@? tylko #rozowepaski skakały sobie do gardeł XD To samo było z układem poloneza. Sama studniówka była jako tako udana. Jako jedyny z mojej ekipy poszedłem z osobą towarzyszącą i zazdrościłem im, że mogą sobie robić co chcą, a ja jestem skazany na swoj #rozowypasek
@Watchdog_Polska ja za picie i jego skutki (nie tragiczne) na studniówce organizowanej poza szkołą zostałem usunięty z listy uczniów na 3 miesiące przed maturą i desperacko musiałem szukać nowej szkoły, aż żal mnie bierze że nie byłem na tyle mądry by dobrać im się do tylkow bo śmierdzi bezprawiem na 100metrow