Wpis z mikrobloga

Jednak wszystko jest organizowane przez prywatne firmy. Więc one i tak tych pracowników używają do innych prac. A przeglądy administracja naprawy to raczej tylko w październiku a potem jak nie wyjeżdżają a były zrobione to raczej nic się nie psuje.

Według mnie sporo ale i tak info raczej jako ciekawostka.


@varmiok: Ale muszą zwiększyć zatrudnienie na potrzeby tego kontraktu.
Te odśnieżarki też pewnie nie są całkowicie wykorzystywane poza zimą, więc w
@varmiok jak jest - 0. 1stopnia i w nocy osiada rosa bądź jest mżawka, to tworzy się gołoledź. Elegancko u nas zawczasu już sypią solą nawet ścieżki rowerowe. Ale haha przecież śniegu nie było.
W radiu mówili przed chwilą że warszawa wydała już 9 mln na odśnieżanie. Na odśnieżanie jak w Wawie w tym roku śniegu jeszcze nie było


@varmiok: I o to chodzi. W tym roku to drogowcy zaskoczyli zime.
@varmiok: Ale mróz był. Wiec solą, przynajmniej przed skrzyżowaniami trzeba sypnąć.

Utrzymanie całego taboru i ludzi też kosztuje. Za auto i kierowcę gotowego do wyjazdu 24/7 też ktoś musi zapłacić.
@varmiok: firmy od odśnieżania biorą hajs czy pada czy nie pada. Za przygotowanie sprzętu w pogotowiu, tak ten biznes działa. Żeby potem nie było marudzenia, że zima zaskoczyła. Taka zima jak w tym roku to marzenie takich firm, to inna sprawa.
wydała już 9 mln na odśnieżanie.


@varmiok: Za gotowość się też płaci. Jak pójdziesz do pracy i nie będziesz miał nic do roboty, bo była jakaś awaria lub coś takiego, to też wypłaty nie będziesz chciał?
Taka zima jak w tym roku to marzenie takich firm, to inna sprawa.


@mitatuyo Mylisz się, chyba że przez kilka lat się coś zmieniło, gdy trochę ogarniałem temat, bo byłem z tego typu firmami poniekąd związany. Taka zima to koszmar. Co do zasady im więcej śnieży i mrozi tym lepiej, bo samorząd płaci za wyjazdy, a na wyjazdach się zarabia. Na staniu w pogotowiu się najwyżej wegetuje.
Jednak wszystko jest organizowane przez prywatne firmy. Więc one i tak tych pracowników używają do innych prac.


@varmiok: Człowieku, powiedzieli ci grzecznie, że się mylisz. Czekasz, aż ktoś nazwie cię jakoś brzydko?
Ok, po notatce widzę, że lubisz mącić wodę, eh.

Co do zasady im więcej śnieży i mrozi tym lepiej, bo samorząd płaci za wyjazdy, a na wyjazdach się zarabia. Na staniu w pogotowiu się najwyżej wegetuje.


@Halbr: Ależ
@varmiok ale jeździły solarki przy przymrozkach np.
Warszawa jeśli chodzi o działalność służb miejskich to powinna być stawiana jako wzór, rano możesz w kapciach w zimę wyjść bo wszystko odsniezone. O 1 w nocy zaczyna się drugie życie miasta - jego utrzymanie. Wyjeżdżają smieciarki do przydrożnych smietnikow, tramwajarze zaczynają przygotowywać zwrotnice i szyny, piaskarki i załogi odśnieżaja ulice, w lato zamiatarki latają, piękna sprawa.
U mnie w miescie burmistrz podpisal kontrakt z prywatna firma i placi tylko za wykonana prace.. Nie ma sniegu to nie placi i gmina oszczedza....