Wpis z mikrobloga

Kuetzal się zamyka:

Unfortunately we have to inform that Kuetzal is announcing wind-down, furthermore the company will only process withdrawals of the funds, the company is no longer accepting new project applications, investors registrations and deposits. Company’s reputation was harmed sufficiently for the past weeks, and Kuetzal management does not see a way to recover investor’s activity, therefore we may not return to usual working process. The mission of the company may not be reached anymore.

#kuetzal #sociallending #mintos
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hoym: nic nie wynika z tego maila, jak zwykle zresztą w krzaktzalu... Wie ktoś co z kasą z projektów w które zainwestowałem, normalnie będą spłacane przez te ileś tam miesięcy jeszcze do końca umowy czy co?
Envestio - mam siano na tym portalu, zainwestowałem już i czuje dosyć duży niepokój - chyba resztę przerzucę na Mintosa. Jakoś mam wrażenie, że to jebnie...
@hoym: Jestem przekonany, że oni działali na zasadzie piramidy finansowej - w wyniku żałosnej organizacji i braku due diligance część projektów nie była wypłacalna, ale dopóki napływali nowi inwestorzy to nie było problemu. Teraz inwestorzy się wycofują i nie mają z czego płacić.

Ja również mam wątpliwości odnośnie #envestio - na 100 projektów przy bardzo wysokim oprocentowaniu pożyczki nie było żadnej wtopy. To się wydaje zbyt piękne.
@dzafel: jakich projektów? Przecież to piramida finansowa była. Firmy które pożyczały za pośrednictwem tej platformy kapitał założone były tylko na potrzeby uwiarygodnienia "projektu".
@dzafel Obawiam się że numerki które widzisz na stronie nie przełożą się na jakąkolwiek wypłatę.
@krzyzakp: 1. Nigdy nie namawialem na inwestowanie gdziekolwiek. Mowilem tylko gdzie inwestuje i co moim zdaniem jest ok. 2. Jedyny kontakt jaki mialem z CEO Kuetzala to Fb, LinkedIn, telefoniczna rozmowa (po tym jak Sam uwalilem jeden projekt na kuetzalu "marina code". Zmienil sie CEO i kontaktu praktycznie nie mam. Jedyne co to ten wywiad/rozmowa ktorej mi udzielil nowy CEO
@TompsonzPolski: co to za grupa? Mozna prosic o dostep?
Trzeba powalczyc o swoje zalegle eurasy.

Ja sie dalem Jorgenowi naciagnac. Goscia czytajcie z dystansem. To on pierwszy zrobil review Kuetzal, z perspektywy czasu dalekie od rzetelnosci, to on wladowal tam 10k EUR a zaraz potem drugie 10k EUR (jestem prawie pewien, ze te 20k EUR bylo z refow, bo byl to okres gdy mu portfel rosl nawet o ~30k EUR miesiecznie