Wpis z mikrobloga

@SchrodingerCat: Ale #!$%@?, poszczególne stany nie są podmiotem na arenie miedzynarodowej, sama UE ma 512 mln ludności nie licząc pozostałych krajów geograficznej Europy, USA ma 320, a ludność skoncentrowana jest na wybrzeżach, więc porównanie tych środkowych stanów i ich znaczenia do państw unii jest po prostu śmieszne. Myślę że przeciętny europejczyk byłby w stanie pokazać parę tych najważniejszych stanów
@dobrzecisiewydaje: przesłanie miało być odwrotne :P że to nie ma sensu. Znalezienie takiej informacji zajmuje 2 sekundy. Nie jestem za zaśmiecaniem sobie głowy pierdołami. Lepsza była by umiejętność znalezienia miejsca, połączenia geografii z historią oraz wiedzą o języku w tych 3 kontekstach, a nie wkuwanie nazw krajów z ich stolicami, co się zapomni po roku.
@SchrodingerCat: masz racje, ale ja ostatnio mam jakiś głód wiedzy po prostu. Postawiłam sobie za cel w tym roku więcej czytać i zgromadzić więcej wiedzy ogólnej, żeby łatwiej mi było porozmawiać z kimś na dowolny temat :) wiec może nie tyle wkuje na 100% wszystkie stany, co po prostu zrobię w głowie jakąś małe gdzie mniej więcej się znajdują :)