Wpis z mikrobloga

@SchrodingerCat: Potrafię wskazać wszystkie stany USA. Tak samo landy niemieckie. Jeśli chodzi o państwa świata to miałbym problem z wskazaniem poszczególnych państw w Oceanii i większości na Karaibach, a poza tym, to pokazałbym całą resztę bez problemu z palcem w dupie.
Nie rozumiem, jak ludzie mogą aż tak nie znać się na geografii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SchrodingerCat Maine - stolica Kinga, stolica Lovecrafta, najbardziej neokolonialny, biały klasyczny, najmniej zamiszkany I retro stan, najbardziej na północy i na wybrzeżu, najgorsze temperature, dobre miejsce kurortów.

Luizjana - po byłej ogromnej kolonii francuskiej, która została sprzedana bodaj za czasów 3 cesarstwa albo w czasach okolicznych Amerykanom. Niestety zaznaczyłem stan Missisipi, ale to blisko.

Pennsylvania - tutaj miałem faktyczny problem, bo wiem że wschodnie wybrzeże, ale nie na wybrzeżu. Spore połacie
  • Odpowiedz
@SchrodingerCat: Botswana to ta diamentowa kraina bez dostępu do morza na południu (znam to, bo diamenty i dość wysoki poziom życia jak na ten kontynent), Senegal jest gdzieś na północnym zachodzie granicząc z oceanem (kojarzę bo rajd Paryż - Dakar :P), ale Botswany to, to tego to nie wiem...
  • Odpowiedz
@SchrodingerCat: z tej trójki potrafię wskazać tylko Maine, bo jest tam bardzo mało czarnoskórych, a do tego klimat mi odpowiada. Parę innych też bym wskazał, myślę że ze 20. Nic wielkiego. I zgadzam się z Twoją analogią. Wymaganie od Amerykańców wskazywania europejskich państw jest śmieszne, tym bardziej że tylko kilka ma jakiekolwiek znaczenie w świecie, a reszta to raczej ciekawostki ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz