Wpis z mikrobloga

Mireczki zamówiłem kontener na gruz i stare graty z piwnicy, przyjechał 30 grudnia, po nowym roku załadowałem elegancko, dzwonię że jest gotowy do odbioru, a gość mi mówi przez telefon że przepisy się zmieniły od nowego roku i nie mogą odbierać kontenerów od osób fizycznych, tylko od firm z rejestru odpadów.

Więc jak robicie remont albo czyścicie piwnicę, wywieźcie to wszystko od razu do lasu albo wrzućcie do jeziora, ustawodawca widocznie tak to widzi.

#polska #prawo #gorzkiezale #remontujzwykopem #remont #ekonomia
  • 80
@Qubn: Nie jest to prawda, jako osoba fizyczna nie masz obowiązku prowadzenia ewidencji, wiec bez problemu mogą Ci te odpady zabrać bez wpisu do BDO. DODATKOWO małe firmy które nie przekraczają podanych w rozporządzeniu ilości niektórych odpadów też nie muszą mieć nadanego tego numeru. Co oczywiście nie zmienia faktu że odbiorca czasem może nie mieć już od tego roku co zrobić z Twoim odpadem bo instalacje do ich zagospodarowania albo tak
@Qubn: Gardze tymi recyklerami. Od nas chlop odbiera makulature, od pieciu lat plakal ze tak niskie stawki ze on to zaraz bedzie firme zamykal, ostatnio przegial bo mielismy umowe ze zabiera wszystko, a on sobie zaczal wybierac co mu sie oplaca i twierdzil ze on to po 50 groszy za tone sprzedaje. xD

Wiec sami dzwonimy do skupu i rozmowa z kolejnym Januszem:
-Mamy tone tektury, ile pan placi?
-Panie, w
@Qubn: #!$%@?, masz kontener za darmo. Ja bym sprzedał. OLX. dzieńdobry kontener na odpady, cena 10% po tyle ile chodzą, odbiór we własnym zakresie, zapełniony i po sprawie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qubn: prawo nigdy nie działa wstecz więc skoro jakąś tam umowa była między Tobą a firma i została zawarta w zeszłym roku to obowiązuje raczej i nie ma #!$%@? że Ci tego nie chcą wziąć. A jak nie Chxe w ogóle to w #!$%@? krev Małysza i jechać z #!$%@?
@Qubn: Robią Ciebie w ch@#a. Nic takiego nie wynika z obowiązku zgloszenia BDO, ktory tak w ogole obowiazuje od kilku lat.
Zadzwon na straz miejska ze firma odmawia odbuoru, albo zagadaj z kims z zarzadu wspolnoty zeby pomogl w tej sprawie.
@Qubn: Próbują ścigać tych zwożących odpady z całej europy oraz podpalających składowiska, a praktyce uprzykrzają życie zwykłym ludziom.
Ty jesteś osobą prywatną, ciebie to będzie tylko drożej kosztowało (chociaż jeszcze nie wiadomo jak sprawa się wyjaśni). Firmy, nawet małe, prywatne to dopiero maja #!$%@?. Gość, który ma np. koparkę i coś tam dłubie po podwórkach, jeśli wywiezie ziemię od klienta to ma odpad i musi go zutylizować. Nawet jeśli inny klient
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qubn: Wcale mnie nie dziwi jak to się skończy monopolem na wywóz jakichkolwiek odpadów od osób fizycznych przez firmy, które wygrywają w danej gminie przetargi i ustaleniem nierynkowej ceny. Rynek poustawiany, w zamian za to jakiś członek rodziny polityka znajdzie dobrze płatną posadę specjalisty ds. rzeczy nieistotnych i wszystko gra.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wyrzucaj do zwykłego kosza jak mieszkasz w wielorodzinnym bloku.


@j3sion: Gruzu nie można.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Kiedyś czytałem o takim przypadku, że gdzieś właśnie nawalili gruzu do kontenera na odpady zmieszane i jak przyjechała śmieciara, to podczas podnoszenia pojemnika stanęła niemal dęba, bo kontener był dwa razy cięższy niż zwykły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)