Wpis z mikrobloga

Mireczki zamówiłem kontener na gruz i stare graty z piwnicy, przyjechał 30 grudnia, po nowym roku załadowałem elegancko, dzwonię że jest gotowy do odbioru, a gość mi mówi przez telefon że przepisy się zmieniły od nowego roku i nie mogą odbierać kontenerów od osób fizycznych, tylko od firm z rejestru odpadów.

Więc jak robicie remont albo czyścicie piwnicę, wywieźcie to wszystko od razu do lasu albo wrzućcie do jeziora, ustawodawca widocznie tak to widzi.

#polska #prawo #gorzkiezale #remontujzwykopem #remont #ekonomia
  • 80
  • Odpowiedz
@Qubn: Kilka lat wstecz chciałem wywieźć odpady na wysypisko śmieci.

- pożyczyłem przyczepkę
- wziąłem auto z hakiem
- zawiozłem..

W poprzednim roku chciałem zrobić dokładnie tak samo, ale na miejscu poinformowano mnie dokładnie o tym o czym napisałeś - "Odbiór jedynie od firm z umowami".
  • Odpowiedz
1. założyć działalność

2. zamówić kontener

3. zarejestrować się w bdo

4. zwrócić kontener

5. zlikwidować działalność

@tomeczek11: Coś tu się nie zgadza. Widzę, że firmy zajmują się wywozem takich rzeczy. Nawet gminy informują, gdzie można zamówić kontenery, które oni podnajmują dla mieszkańców.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@Qubn: jakiś link odnośnie tych rewelacji? Bo to by wykluczalo jakąkolwiek możliwość większego remontu i nie wydaje mi się prawdziwe.
  • Odpowiedz
@Qubn: wczoraj zamawiałem kontener, gość mi powiedział, że jak na osobę fizyczną to spoko. Problem jest jak bym to zamawiał na firmę, bo wtedy muszę być w tym rejestrze i coś tam jeszcze.
Dzisiaj kontener podobno przyjechał.

Także coś ten koleś kręci albo nie ogarnia przepisów.

Inna sprawa, że ceny od nowego roku wzrosły 3-krotnie i teraz taki wywóz jest mega drogi. Lepiej na przyczepkę i do lasu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Qubn: przedwczoraj zamawiałem kontener i poza faktem że skok cen o 100% to przywieźli bez problemu. To firma od kontenerów musi być w bdo żeby gmina odebrała śmieci/odpady.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
To moze rzezywiscie gość nie zgłosił siebie w tym bdo i teraz nie moze tego odebrać xD
  • Odpowiedz
@Qubn: u mnie sąsiad wrzucał do zmieszanych, przez weekend nawalili pół takiego kontenera. Jak przyjechała śmieciarka i chciała go podnieść to się dno urwało i wszystko poleciało na chodnik. Potem przyjechał zom I panowie ładnie zapakowali na przyczepę i wywieźli (pewnie do lasu).
płacisz za śmieci pewnie niemałą kasę. Wyrzucaj do zwykłego kosza jak mieszkasz w wielorodzinnym bloku.
  • Odpowiedz
@Qubn: siostra po budowie chciała pozbyć się śmieci, spakowała wszystko ładnie, wynajęła auto żeby to zwieść do punktu miejskiego gdzie przyjmują takie graty, typ mówi że nie #!$%@?. Chciała oczywiście zapłacić, ale nie #!$%@?, nie przyjmują. Może zamówić kontener na te graty, żeby ktoś przyjechał i to zabrał, ona zapłaci za to? Ni #!$%@?. Skończyło się na prywatnej firmie oddalonej o 30km, przyjechali, zabrali, 3k poszlo ;)
  • Odpowiedz
@Qubn: Tak tylko powiem, żebyś uważał, żeby nie wyskoczyli, że nielegalnie przetrzymujesz im kontener i masz usunać z niego śmieci albo sami to zrobią na Twój koszt :D
  • Odpowiedz